Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu
PILNE. GUS podał najnowsze dane o bezrobociu

UE przedłuża o rok sankcje gospodarcze związane z aneksją Krymu

UE przedłuża o rok sankcje gospodarcze związane z aneksją Krymu

Fot. Parlament Europejski

Unia Europejska przedłużyła w poniedziałek sankcje gospodarcze wobec zaanektowanego przez Rosję w 2014 roku Krymu i Sewastopola. Restrykcje będą obowiązywać do 23 czerwca 2018 roku - poinformowała Rada UE.

Sankcje obejmują zakaz importu produktów z Krymu i Sewastopola do UE oraz zakaz inwestowania na półwyspie. Oznacza to, że obywatele i firmy z UE nie mogą kupować tam nieruchomości, finansować krymskich firm i świadczyć związanych z tym usług.

Restrykcje dotyczą też usług turystycznych - statki turystyczne z UE nie mogą zawijać do portów na półwyspie, z wyjątkiem sytuacji nadzwyczajnych.

Sankcje zakazują również eksportu na Krym niektórych dóbr i technologii w sektorze transportu, telekomunikacji, energii, wydobycia ropy, gazu i minerałów. Zakazane są także techniczne wsparcie, pośrednictwo i usługi budowlane oraz inżynieryjne dotyczące tych sektorów.

Kraje UE potępiły nielegalną aneksję należących do Ukrainy Krymu i Sewastopola i zamierzają kontynuować swoją politykę nieuznawania przyłączenia półwyspu do Rosji.

ue, sankcje, krym, sewastopol, aneksja krymu
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Polak..
2017-06-19 23:06
Ta unia niech się już nie ośmiesza. Sankcje sankcjami ale miliardy euro na Nord Stream 2 popłynęły do rosji...Samych siebie robicie za wariatów...Putin aż się kładzie ze śmiechu :)))
mm
2017-06-19 17:03
a może by tak adolfina w ramach protestu wstrzymała budowę rurociągu?
takie sankcje to pikuś dla rasputinką ale na to adolfina się nie odważy
Mykoła
2017-06-19 16:58
Przedłużajcie te sankcje od razu o 100 lat i nie piszcie o żadnej "aneksji", bo Krym jest rosyjski i nigdy do Ukrainy nie wróci. Podobnie będzie z obwodami leżącymi na wschodzie.
Pokaż wszystkie komentarze (16)