Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Serafin i Ohlsson o przyszłości Unii Gospodarczej i Walutowej

0
Podziel się:

Zdaniem Ohlsson przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego będą ważnym testem europejskich wartości.

Serafin i Ohlsson o przyszłości Unii Gospodarczej i Walutowej
(Piotr Kowalczyk/Agencja SE/East News)

Rezultaty marcowej Rady Europejskiej oraz przyszłość Unii Gospodarczej i Walutowej były głównymi tematami spotkania w Warszawie wiceministra spraw zagranicznych Piotra Serafina (na zdj.) z szwedzką minister do spraw europejskich Birgittą Ohlsson.

Według komunikatu MSZ przekazanego, podczas rozmowy Ohlsson podkreśliła znaczenie legitymizacji demokratycznej procesów związanych z przebudową systemu zarządzania gospodarczego w Europie.

Serafin za niepokojące uznał _ potencjalne wzmocnienie kompetencji Komisji Europejskiej w wyniku przebudowy UGiW _.

_ Nie chcemy, by zmieniły one charakter tej instytucji, doprowadzając do przejęcia przez nią w przyszłości roli europejskiego policjanta. Stanowi to bowiem zagrożenie dla demokratycznej legitymizacji działań Komisji, która powinna pozostać bezstronnym inicjatorem inicjatyw legislacyjnych w Unii Europejskiej _ - mówił podczas spotkania Serafin.

Zdaniem Ohlsson przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego będą ważnym testem europejskich wartości. _ Minister Serafin zauważył, że tematem przewodnim tych wyborów w wielu państwach członkowskich będzie zapewne dylemat między działaniami na rzecz wzrostu gospodarczego a strategią zaciskania pasa _ - podkreślono w komunikacie.

Ohlsson jest działaczką Ludowej Partii Liberałów; bliskie są jej zagadnienia związane z równouprawnieniem, prawami kobiet i środowisk LGBT. Za swoją działalność otrzymała w 2011 r. popularny w Szwecji tytuł Hetero Roku, przyznawany przez środowiska LGBT na dorocznej gali.

Czytaj więcej w Money.pl
Kulisy negocjacji. Wielkie napięcie i emocje Nikt nie wypominał Polsce wstrzymania unijnych dotacji - mówi Piotr Serafin.
"Powraca zaufanie do unii walutowej" Kraje na południu Europy przestały zsuwać się po równi pochyłej w kierunku bankructwa i znów otrzymują kredyty od inwestorów.
"40 lat w Unii Europejskiej i wystarczy" Jacek Protasiewicz gróźb ze strony Londynu się nie obawia, bo jak mówi, na wyjście z Unii Brytyjczycy się nie zdecydują.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)