Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Serbia w UE. Franco Frattini będzie doradzał rządowi w sprawie akcesji

0
Podziel się:

Nowy doradca Belgradu był w latach 2004-2008 komisarzem UE do spraw sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej.

Serbia w UE. Franco Frattini będzie doradzał rządowi w sprawie akcesji
(ec.europa.eu)
bEEHftqt

Były komisarz UE do spraw sprawiedliwości i były szef włoskiej dyplomacji Franco Frattini (na zdjęciu) będzie doradzał rządowi Serbii w kwestiach dotyczących akcesji do UE - poinformowały serbskie władze.

_ Ze względu na swe długie i wyjątkowe doświadczenie na najwyższych szczeblach instytucji europejskich i światowych, a także z powodu zaufania, jakim darzy go wspólnota międzynarodowa _ rząd Serbii zwrócił się do Frattiniego z prośbą o przyjęcie funkcji doradcy, _ zwłaszcza w kwestiach dotyczących wymiaru sprawiedliwości, swobód i bezpieczeństwa _ - głosi komunikat Belgradu.

Frattini nie będzie otrzymywał za swą pracę wynagrodzenia - wyjaśnił serbski wicepremier Aleksandar Vuczić.

bEEHftqv

Nowy doradca Belgradu był w latach 2004-2008 komisarzem UE do spraw sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej. Wcześniej pełnił funkcję ministra administracji państwowej w rządzie premiera Włoch Silvio Berlusconiego, a później ministra spraw zagranicznych.

Belgrad ubiega się o przyjęcie do Unii i liczy na to, że rozpocznie negocjacje w tej sprawie w połowie stycznia 2014 roku.

Serbii doradzać też będzie w kwestiach gospodarczych były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique Strauss-Kahn, który przyjął tę ofertę Belgradu w połowie września.

bEEHftqW
KOMENTARZE
(0)