Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SLD chce wyjaśnień w sprawie Ukrainy

0
Podziel się:

Klub poselski zwróci się z wnioskiem o informację szefa MSZ Radosława Sikorskiego na temat ostatniej fazy negocjacji

SLD chce wyjaśnień w sprawie Ukrainy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEJWxCoR

Klub poselski SLD zwróci się z wnioskiem o informację szefa MSZ Radosława Sikorskiego na temat ostatniej fazy negocjacji dotyczących podpisania przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską - zapowiedział poseł Sojuszu Tadeusz Iwiński.

Iwiński wyjaśnił na briefingu w Sejmie, że oczekuje od ministra spraw zagranicznych informacji na temat roli, jaką w negocjacjach odgrywała Polska, a także na temat pomysłów _ jak wyjść z zakleszczenia _ na linii UE - Ukraina.

Odnosząc się do niepodpisania przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej na zakończonym w piątek szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie, Iwiński powiedział, że _ Unia nie doceniła skali powiązań Ukrainy z Rosją _. Wydaje się - dodał - że Polska działała w tej sprawie _ generalnie jak należy _. _ Polska zawsze torowała europejską drogę Ukrainy. Więcej nie możemy zrobić _ - zaznaczył.

bEJWxCoT

Poseł SLD podkreślił, że na wiosnę 2014 r. jest zaplanowany szczyt Ukraina-UE, jednak - jego zdaniem - przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie w 2015 r. nie dojdzie do radykalnej zmiany sytuacji.

W zeszły czwartek rząd Ukrainy wstrzymał proces przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE. Porozumienie miało być zawarte na szczycie Partnerstwa Wschodniego, który odbył się 28-29 listopada w Wilnie. Władze w Kijowie wyjaśniły, że Ukraina zdecydowała się na taki krok, by powstrzymać pogarszanie się relacji handlowych z Rosją oraz dlatego, że UE nie zaproponowała stronie ukraińskiej rekompensaty za wynikające z tego straty.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJWxCpu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)