Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spada produkcja w Unii

0
Podziel się:

Największe spadki odnotowała Łotwa, Hiszpania i Włochy. Dla całej Unii w skali roku wskaźnik jest gorszy o 1,1 procent.

Spada produkcja w Unii
(PAP/Andrzej Grygiel)

Produkcja przemysłowa spadła w sierpniu 2008 roku średnio o 1,1 proc. rok do roku w 27 krajach Unii Europejskiej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

Według danych urzędu, produkcja w krajach należących do strefy euro spadła w tym czasie o 0,7 procent rocznie. W ujęciu miesięcznym produkcja wyrównana sezonowo w całej Unii wzrosła o 0,5 procent i 1,1 procent w strefie euro.

Spośród krajów, których danymi dysponował Eurostat, produkcja liczona rok do roku wzrosła w sierpniu w 6 przypadkach (najbardziej w Irlandii (4,2 procent), w Niemczech (1,8 procent) oraz w Czechach (1,7 procent), a spadła w 14 (najmocniej na Łotwie (11,1 procent) i w Hiszpanii (7,0 procent) oraz we Włoszech (5,3 procent). Polska była jedynym krajem, gdzie produkcja przemysłowa nie zmieniła się w stosunku do poprzedniego roku.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), produkcja spadła w sierpniu o 1,9 procent wobec poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym spadła o 3,7 procent wobec 5,9 procent (po rewizji) w lipcu.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)