Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprawa Ukrainy komplikuje stosunki Polski z Rosją

0
Podziel się

W Warszawie szef MSZ Rosji dowiedział się, jakie są dalsze plany Polski na froncie ukraińskim - informuje dzisiaj rządowa Rossijskaja Gazieta.

na zdj. Siergiej Ławrow
na zdj. Siergiej Ławrow (PAP/EPA)
bDfrZpFh

W Warszawie szef MSZ Rosji dowiedział się, jakie są dalsze plany Polski na _ froncie ukraińskim _ - informuje dzisiaj rządowa _ Rossijskaja Gazieta _, relacjonując wczorajsze rozmowy Siergieja Ławrowa z polskim ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim.

Dziennik zauważa, że _ władze Polski nie ukrywają, iż chcą grać pierwsze skrzypce na "Euromajdanie" _. _ Polscy politycy różnego szczebla w ostatnich tygodniach tak otwarcie ingerowali w sprawy wewnętrzne sąsiada, że niekiedy wydawało się, iż zaczęli czuć się w Kijowie jak w domu, zapominając o tym, że w rzeczywistości są gośćmi _ - wskazuje _ Rossijskaja Gazieta _.

Dziennik podkreśla, że _ deputowani polskiego Sejmu nawet rozbili własny namiot na "Euromajdanie", uważając to za rzecz normalną _. _ A ile byłoby krzyku w europejskich stolicach, gdyby rosyjscy deputowani ze swoim sprzętem turystycznym przyjechali do Kijowa na wiec poparcia dla obecnych władz _ - zauważa.

bDfrZpFj

_ Rossijskaja Gazieta _ odnotowuje, że ukraińskich rewolucjonistów wspiera prezydent Polski Bronisław Komorowski. _ Polska absolutnie nie może zrezygnować z popierania Ukrainy _ - cytuje polskiego prezydenta moskiewski dziennik. _ Komorowski nie wspomniał, że poparcie to jest wymierzone przeciwko legalnie wybranemu prezydentowi Ukrainy _ - zaznacza.

Zdaniem _ Rossijskiej Gaziety _ _ Moskwa nie mogła nie zauważyć tego wszystkiego _. Dziennik informuje również, że w kilka godzin po rozmowach z Ławrowem Sikorski konferował w Warszawie z nowym szefem MSZ Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. _ Ten drugi nie ukrywał, że przyjechał do Polski, aby porozmawiać o tym, co RFN i RP "mogą wspólnie zrobić dla Ukrainy" _ - przekazuje _ Rossijskaja Gazieta _.

Czytaj więcej w Money.pl

bDfrZpFK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)