Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Starcia z policją podczas wielotysięcznej manifestacji w Rzymie

0
Podziel się:

Podczas wielotysięcznej manifestacji z udziałem środowisk lewicowych i radykalnych oraz przeciwników polityki oszczędnościowej włoskiego rządu doszło do aktów wandalizmu.

Starcia z policją podczas wielotysięcznej manifestacji w Rzymie
(PAP/EPA)

Petardami i jajkami obrzucono gmach ministerstwa finansów i siedziby banków. Organizatorzy tzw. demonstracji antagonistów poinformowali, że wzięło w niej udział 70 tys. osób. Policja nie podała swoich danych dotyczących liczebności demonstrantów.

Wśród protestujących byli działacze i sympatycy ruchów skrajnej lewicy, anarchiści, znani z chuligańskich wybryków przeciwnicy budowy szybkiej kolei na północy Włoch oraz zaplanowanej na 2015 rok wystawy Expo w Mediolanie, a także imigranci domagający się uchylenia ustawy uznającej nielegalną imigrację za przestępstwo.

_ Odpowiadamy wściekłością na biedę i politykę oszczędności _ - takie hasło widniało na jednym transparentów niesionych przez demonstrantów.

W obawie przed powtórzeniem się gwałtownych zamieszek, do jakich doszło dokładnie dwa lata temu podczas podobnej manifestacji, ulice Wiecznego Miasta i trasę pochodu patrolowały setki policjantów i karabinierów. Przybyli funkcjonariusze specjalnej policyjnej jednostki do tłumienia zamieszek.

Policja interweniowała wielokrotnie, gdy manifestanci obrzucili petardami i butelkami radiowozy oraz ministerialne gmachy, a także tłukli szyby w siedzibach banków. Zatrzymano kilku najbardziej agresywnych uczestników zajść.

Media podkreślają, że do szeregów demonstrantów przeniknęli chuligani i to oni wywołali niepokoje podczas przemarszu z Lateranu w kierunku północnej dzielnicy Rzymu.

Jeszcze przed manifestacją w czasie masowych kontroli policja zatrzymała dziewięć osób, które miały przy sobie kije, pałki i inne niebezpieczne narzędzia.

Czytaj więcej w Money.pl
To pierwsza taka manifestacja od 10 lat Sto tysięcy osób domagało się pracy i demokracji podczas manifestacji zorganizowanych przez trzy największe centrale związkowe.
Wydali na paradę _ skromne _ 1,5 mln euro Upamiętnia ono referendum z 1946 roku, w którym obywatele Włoch opowiedzieli się za zniesieniem monarchii.
Tysiące ludzi popiera Berlusconiego. Na wiecu Były premier zaatakował w przemówieniu dążenie lewicy do objęcia wszystkich najważniejszych urzędów w kraju i uznał to za próbę zamachu stanu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)