Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strajk w zakładach Airbusa w Tuluzie

0
Podziel się:

Akcja protestacyjna ma potrwać co najmniej do końca tygodnia.

Strajk w zakładach Airbusa w Tuluzie
(sancho_panza/CC/Flickr)

Akcja protestacyjna ma potrwać co najmniej do końca tygodnia. Strajkujący domagają się podwyżek płac oraz zatrudnienia dodatkowych osób.

Dziś na 12 godzin została wstrzymana produkcja samolotów dalekiego zasięgu A330 i A340. We wtorek do strajku dojdzie w oddziale, w którym odbywa się montaż A320, w środę - A380, a w czwartek stanie fabryka części. W piątek do protestu dojdzie w oddziale badawczym koncernu.
Związkowcy poinformowali też, że będą _ blokować rozładunek samolotów transportowych, które dostarczają części z innych europejskich fabryk _.

_ - Po raz pierwszy wszystkie organizacje związkowe mobilizują się, aby wspólnie zaprotestować przeciwko wynagrodzeniom oraz warunkom pracy i zatrudnienia _ - powiedział przedstawiciel jednego z pięciu związków zawodowych biorących udział w strajku.

Dyrekcja Airbusa zaproponowała pracownikom wzrost płac rzędu 1,5-1,9 proc., jednak ci chcą podwyżek o 3,5 proc., porównywalnych do tych, jakie mieli w roku 2009. Ponadto domagają się zatrudnienia dodatkowych pracowników.
Przedstawiciele Airbusa podkreślają, że proponowane podwyżki są odpowiednie biorąc pod uwagę tegoroczne wynagrodzenia w przemyśle lotniczym. Twierdzą też, że w tym roku planują zatrudnić 1,5 tys. nowych pracowników. Połowa z nich ma pracować we francuskich oddziałach koncernu.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)