Notowania

strajk na lotniskach
14.02.2013 21:51

Strajki na lotniskach w Niemczech także jutro

Około 280 odwołanych lotów - to efekt dzisiejszych strajków na lotniskach w Duesseldorfie i Hamburgu w Niemczech. Związki zawodowe zapowiadają, że protestować będą także jutro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leaf/Dreamstime.com)

Najpoważniejsze utrudnienia strajk wywołał na lotnisku w Duesseldorfie. Z rozkładu wypadło tam ponad 200 połączeń w tym kilka rejsów do Polski. W Hamburgu odwołano około 80 lotów.

Szacuje się, że cała akcja pokrzyżowała plany ponad 30 tysiącom pasażerów. Do strajku przystąpili pracownicy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i kontrolę podróżnych. Ich związek zawodowy zapowiedział już, że strajk będzie prowadzony także w piątek. Obejmie porty w Hamburgu i Kolonii. Lotnisko w Duesseldorfie powinno działać normalnie.

To kolejny w ostatnich miesiącach strajk personelu na niemieckich lotniskach. W sporze chodzi o pieniądze. Związek zawodowy domaga się blisko 30 proc. podwyżek dla pracowników.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk na lotniskach w Niemczech. Utrudnienia W Duesseldorfie odwołano już kilkadziesiąt lotów, w tym połączenia Lufthansy do Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Katowic.
Strajkują ważne lotniska. Odwołali 80 lotów Strajkują pracownicy odpowiedzialni za kontrole pasażerów na niemieckich lotniskach w Duesseldorfie i Kolonii/Bonn.
Koniec strajków na lotniskach? Będą podwyżki Spór płacowy spowodował latem br. pierwszy w historii Lufthansy strajk jej personelu kabinowego. W jego efekcie odwołano około 1500 lotów.
Tagi: strajk na lotniskach, lotniska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz