Notowania

Sukces Europy. Widmo wojny handlowej z USA odsunięte

UE ma zostać wyłączona z amerykańskich ceł na stal i aluminium. Tego sukcesu nie byłoby, gdyby nie solidarna postawa wszystkich krajów unijnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Matt Johnson/Flickr (CC BY 2.0))
Prezydent Trump chciał wprowadzić cła na stal i aluminium

Solidarna postawa wszystkich krajów Unii Europejskiej przyniosła efekty: Unia Europejska ma zostać zwolniona z amerykańskich ceł na stal i aluminium. Ogłosił to Robert Lighthizer, przedstawiciel USA ds. Handlu – informuje RMF FM.

Wcześniej unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmstroem powiedziała, że szanse na zwolnienie Unii Europejskiej z ceł na stal i aluminium są "umiarkowane".

Zobacz też: * *Dlaczego Merkel przyjechała do Polski? Scheuring-Wielgus nie ma złudzeń

Nie udałoby się, gdyby nie solidarna postawa wszystkich krajów Unii Europejskiej, które powstrzymały się przez podjęciem indywidualnych negocjacji z Waszyngtonem, ale przez cały czas prezentowały jednolite stanowisko. Z jednej strony domagały się wyłączenia z programu ceł, a z drugiej groziły cłami odwetowymi na wiele amerykańskich.

Z amerykańskich ceł na stal i aluminium – wyłączone są też Argentyna, Australia, Brazylia i Korea Południowa.

Tagi: unia europejska, usa, wiadomości, gospodarka, unia, gospodarka polska, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-03-2018

JarosławTO ZASŁUGA TUSKA !!!!! TUSK JESTEŚ WIELKI

23-03-2018

Jak dzieci, jak dzieci.Królestwo Polskie skazane zostało na zagładę gdy zaczęło importować artykuły przemysłowe a sprzedawać wyłącznie produkty rolne i leśne przy okazji … Czytaj całość

22-03-2018

Scrutinizer...tzn Donald - ten z USA też nie może wstać z kolan...?

Rozwiń komentarze (4)