Notowania

Suzuki i Chrysler pod lupą prokuratury. Chodzi o emisję spalin

Holenderska prokuratura zapowiedziała w poniedziałek wszczęcie śledztwa w związku z podejrzeniem, że firmy Suzuki i Fiat Chrysler mogły stosować niedopuszczalne oprogramowanie kontrolujące emisję spalin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)

Prokuratura zareagowała na informacje holenderskiej służby ruchu drogowego (RDW), która ustaliła, że w przypadku Jeepa Grand Cherokee Fiata Chryslera i modeli Vitara firmy Suzuki emisja toksycznych spalin podczas testów drogowych jest "niedopuszczalnie wysoka" - informuje agencja Associated Press.

RDW poinformowała w oświadczeniu, że jej testy pojazdów kilkunastu producentów, przeprowadzone po skandalu z emisją spalin w samochodach Volkswagena, wskazały na Jeepa i Suzuki. W przypadku pojazdów innych producentów nie stwierdzono naruszenia norm.

Śledztwo RDW koncentrowało się na emisji tlenków azotu w samochodach z silnikami Diesla. Chodziło o rozbieżności między pomiarem laboratoryjnym a pomiarem w normalnych warunkach drogowych.

Kiedy polski pozew przeciwko Vokswagenowi?

RDW odnotowała, że wszyscy producenci pojazdów argumentowali, iż powodem pewnych rozbieżności jest działanie oprogramowania, mającego chronić silniki w określonych warunkach. Associated Press wskazuje, że jest ono jest obecnie dopuszczalne przez prawo Unii Europejskiej. RDW mówi jednak o "niedozwolonym oprogramowaniu", gdy poziom emisji spalin wydaje się być znacznie wyższy niż dyktowałaby to potrzeba ochrony silnika.

RDW poinformowała, że Suzuki wprowadza obecnie poprawki do oprogramowania w 8 tys. samochodów Vitara na holenderskich drogach. Fiat Chrysler zaoferował wprowadzenie w tym miesiącu poprawek oprogramowania do samochodów Jeep Grand Cherokee, ale RDW nie zdążyła jeszcze szczegółowo zapoznać się z tą propozycją.

Tagi: holandia, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2017

ekonomistaA potem upadek gospodarki. PiS sztucznie winduje rozwój gospodarczy. Osłania go koniunktura na świecie. Co się stanie jak się skończy? Dobrze nie … Czytaj całość

10-07-2017

IksSkończcie wreszcie z tymi aferami. Każdy wie, że ropniaki kopcą i smrodzą i nic z tym nie da się zrobić. Żadne filtry cząstek stałych ani mocznik nic … Czytaj całość

10-07-2017

ZettSuzuki nie produkuje własnych silników Diesla.

Rozwiń komentarze (5)