Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef MSW Włoch zapowiada kontrolę finansowania ośrodków islamskich

7
Podziel się:

Powołanie specjalnej komórki Gwardii Finansowej, która będzie kontrolować napływ pieniędzy do ośrodków islamskich w całym kraju, zapowiedział szef MSW Włoch Angelino Alfano. Jego zdaniem konieczne jest też opracowanie "'statutu' włoskiego islamu".

Szef MSW Włoch zapowiada kontrolę finansowania ośrodków islamskich
(PAP/EPA)

W opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla dziennika "La Repubblica" minister podkreślił, że jest to niezbędne, by można było ustalić dokładne źródło pochodzenia pieniędzy napływających do meczetów i muzułmańskich centrów. Takich ośrodków, tworzonych czasem nawet w garażach, są setki - szacują władze.

Trzeba wiedzieć, dodał Alfano, czy napływające tam sumy nie pochodzą na przykład z radykalnych kręgów, które mogą mieć związek z przemocą i terroryzmem. - Absolutnie niezbędne będzie opracowanie "statutu" włoskiego islamu, w którym powie się dość samozwańczym imamom, gdzie ustali się, że należy wygłaszać kazania po włosku i umożliwi się kontrolę źródeł finansowania - oświadczył minister spraw wewnętrznych.

Zapewnił, że we Włoszech trwa od dłuższego czasu zakrojona na szeroką skalę kontrola radykalnych środowisk islamskich, której rezultatem są aresztowania i wydalanie z kraju osób podejrzanych o rozpowszechnianie propagandy islamskiego fundamentalizmu i ideologii terroryzmu oraz gotowych przyłączyć się do kampanii terroru Państwa Islamskiego.

Alfano poinformował, że od stycznia 2015 roku, a więc od ataku na redakcję tygodnika satyrycznego "Charlie Hebdo" w Paryżu, we Włoszech przeprowadzono 160 tysięcy takich kontroli w ramach "zwykłej prewencji". - Trzymamy nasz system bezpieczeństwa w stanie gotowości. Dotąd nic się nie stało, ale to nie sprawia, że jesteśmy spokojni - oświadczył szef resortu spraw wewnętrznych.

W rozmowie z rzymskim dziennikiem Alfano wyraził też opinię, że jeśli Turcja przestanie respektować porozumienia z UE w sprawie kontroli napływu migrantów, będzie to miało "katastrofalny" skutki dla całej Europy. Ocenił, że wydarzenia w Turcji związane z nieudanym puczem z 15 lipca budzą zaniepokojenie także dlatego, że w przypadku tego kraju migracja staje się "niebywałym orężem nacisku także w relacjach dyplomatycznych". - A na terytorium Turcji uchodźców są miliony - przypomniał szef MSW.

wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
anty islam
6 lat temu
Pomysl moze i dobry ale na krotka mete. Tylko kwestia czasu jak zaczna reorganizacje i tajne spotykania w ukryciu a wtedy juz nikt nie bedzie mial nad nimi kontroli. Powodzenia Wlochy. A na problem z turkami jest tylko jedno rozwiazanie. Wyslac wojsko z krajow UE i uszczelnic nasze europejskie granice. I nie wpuszczac ani jednego islamisty na nasz kontynent.
afe
6 lat temu
Buhahaha chca cywilizowac islam i te dzikie plemiona afrykanskie !
Gość We-Dwoje...
6 lat temu
Żaden kraj europejski nie ma obowiązku przyjmować muzułmanów. Nikt nie ma obowiązku godzić się na bandę ludzi,którzy nie znają naszej kultury. Nie pojmuję jak policja zamiast chronić obywateli,chroni muzułmańskich chuliganów. Wmawia się nam o ubogaceniu Europy w kulturę itd same brednie. A europejczycy są już zagrożeni i nie mają żadnej ochrony. Nikt nie chroni naszych dzieci,bo jak dalej tak będzie Europa będzie kalifatem. Tak już jest w Holandii,Niemczech i Francji o Szwecji nie wspomnę bo oni ze strachu nawet się nie odzywają.
whatever
6 lat temu
Włosi nareszcie poczują się bezpiecznie. Tzn mając świadomość że do tej pory kontrolowane nie były :))) Siatka zbudowana, krety ustawione, przedstawienie czas zacząć...
matka
6 lat temu
Czy tak trudno było to przewidzieć?????????????????????? Zwykli obywatele o tym mówili i pisali ale politykom rozumu zabrakło?????Tyle kasy idzie na muzułmanów i to terrorystów a nasze europejskie dzieci nie maja na operację tyle krwi sie leje tyle morderstw i gwałtów.