Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|

Szef PE pomalował polik pomadką. Przeciwko przemocy wobec kobiet

12
Podziel się:

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani podczas nadzwyczajnego szczytu w Brukseli pomalował sobie twarz pomadką. To wyraz sprzeciwu przemocy wobec kobiet i solidarności z poszkodowanymi.

Szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani
Szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani (Parlament Europejski)

25 listopada to Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. W niedzielę w trakcie przemówienia podczas konferencji prasowej szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani wyciągnął czerwoną pomadkę i namalował nią sobie łuk pod okiem. Dołączył w ten sposób do akcji zapoczątkowanej we Włoszech (kraju Tajaniego), w której mężczyźni malują sobie policzki czerwonymi pomadkami, by zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet.

- To nienormalne, że to normalne – powiedział Tajani i wyciągnął pomadkę, którą pomalował sobie polik. Jak dodał, nikt nie powinien narzucać swojego zdania przemocą, w szczególności przeciwko kobietom.

- Przemoc wobec kobiet jest nie do zaakceptowania. Nauczyłem się tego od mojej matki i uczę tego samego moje dzieci – dodał Antonio Tajani, przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Przemoc wobec kobiet jest uznana za manifestację historycznej nierówności między płciami. Dlatego 20 grudnia 1993 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Deklarację o Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet. W dokumencie podkreślono, że przemoc wobec kobiet stanowi pogwałcenie praw i fundamentalnych wolności kobiet oraz że ogranicza lub całkowicie pozbawia kobiety możliwości korzystania z tych praw.

Zobacz też: *Małżeńskie gwałty. Co się dzieje, gdy oprawcą jest najbliższa osoba *

Dla podkreślenia wagi problemu Zgromadzenie Ogólne ONZ 17 grudnia 1999 r. ustanowiło 25 listopada Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet.

Data jest nieprzypadkowa, już od 1981 r. feministki traktowały 25 listopada jako dzień przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.

Datę proklamowało Pierwsze Forum Środowisk Kobiecych Ameryki Łacińskiej i Karaibów, obradujące w lipcu 1981 r. w Bogocie. 25 listopada 1960 r. w Dominikanie, rządzonej po dyktatorsku przez Rafaela Trujillo, zamordowano trzy siostry Mirabal.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
KTO TO
6 lat temu
....A U NAS NIE MA PRZEMOCY .... I Z TEGO MINISTER OD SPRAW NIEPOTRZEBNYCH CZYLI BEATA SZYDŁO WYRAZIŁA RADOŚĆ BĘDĄC Z WIZYTĄ U GÓRALI.............
ewrwerwer
6 lat temu
banda pajaców. tyle w temacie. ciekawe czy tez stringi sobie zalozyl
Matkapolka
6 lat temu
PRZEMOC WOBEC KOBIET BYŁA ZAWSZE TOLEROWANA.RÓŻNIE TO BYŁO NA RÓŻNYCH KONTYNENTACH.ALE JEDNA JEST ISTOTA I ZASADA BOSKA ZE TO KOBIETA RODZI KAZDEGO FACETA ......NOSI GO 9 MIESIĘCY POD SERCEM,KARMI WLASNYM MLEKIEM ,KOCHA,DBA A POTEM CZĘSTO ZA TEN TRUD DOSTAJE PO GŁOWIE LUB JEST BRUTALNIE GWALCONA PRZEZ INNYCH MEZCZYZN.TO DLATEGO ZACZAL WYGRYWAC INSTYNKT SAMOZACHOWAWCZY KOBIETY ZE PRZESTAŁY OSTATNIO RODZIC DZIECI A TO SAMOOBRONA BO MUSZĄ SIĘ SAME BRONIĆ JAK MEZCZYZNI I NIESTETY MAŁY PRZYROST NATURALNY.CZYLI MNIEJ MĘŻCZYZN NA TYM ŚWIECIE.
HwdDT
6 lat temu
Doniu robi tatuaż na nosie!
Zeit
6 lat temu
Nie pomogły kredki, teraz się będą pomadkami malować. Ja myślę że to jest tylko pretekst. Tak na prawdę ujawniają swoje preferencje seksualne.