Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UE: Wiarygodność Rosji i Ukrainy podważona

0
Podziel się

Laitenberger: Żądamy natychmiastowego wznowienia dostaw gazu.

UE: Wiarygodność Rosji i Ukrainy podważona
(PAP/EPA)
bDoRqtsR

Unia Europejska żąda natychmiastowego wznowienia dostaw rosyjskiego gazu dostarczanego do państw członkowskich przez Ukrainę. Spór Moskwy z Kijowem zaostrza się - Gaprom przykręcił dziś kurek, ograniczając o jedną trzecią dostaw błękitnego paliwa do Unii.

Rzecznik Komisji Johannes Laitenberger mówi, że wiarygodność Rosji jako dostawcy i Ukrainy jako kraju tranzytowego została poważnie podważona.

POSŁUCHAJ JOHANNESA LAITENBERGERA:

Tłum: _ Bez uprzedzenia i w jawnej sprzeczności z zapewnienia najwyższych władz Rosji i Ukrainy, dostawy gazu do niektórych krajów członkowskich Unii zostały znacząco zmniejszone. Ta sytuacja jest całkowicie nie do zaakceptowania _.

bDoRqtsT

Czeska prezydencja i Komisja Europejska kolejny raz zażądały natychmiastowego wznowienia negocjacji Rosji z Ukrainą, które doprowadzą do ostatecznego zakończenia dwustronnego, handlowego konfliktu.

W rozwiązanie sporu gazowego próbuje się włączyć Parlament Europejski. W czwartek mają spotkać się deputowani z komisji spraw zagranicznych, a na posiedzenie zaproszono także przedstawicieli rosyjskiego Gazpromu i ukraińskiego Naftohazu.

ZOBACZ TAKŻE:

bDoRqtsZ
bDoRqttu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)