Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włochy mogą nie poprzeć unijnego budżetu. Przyczyną kryzys z imigrantami

11
Podziel się

Włoski premier Giuseppe Conte ostrzega Brukselę, że może nie poprzeć unijnego budżetu. Przyczyną stanowiska kraju ma być kryzys związany z imigrantami. Statek ze 140 osobami czeka we włoskim porcie. Kraj nie pozwala im zejść na ląd i apeluje do Unii o pomoc

Włoski premier grozi Brukseli. Bo ta nie chce się zająć imigrantami na włoskim statku
Włoski premier grozi Brukseli. Bo ta nie chce się zająć imigrantami na włoskim statku (AP/EAST NEWS)
bDnaJQwl

.

- W tych warunkach Włochy uważają za niemożliwe poparcie prognozowanego budżetu , który generuje politykę tak niespójną z planem socjalnym - napisał w serwisie społecznościowym włoski premier. Bezpośrednią przyczyną takiej reakcji szefa włoskiego rządu jest kryzys związany z sytuacją na statku Diciotti. 140 imigrantów, którzy zostali uratowani na wodach Morza Śródziemnego, czeka na razie na pokładzie u wybrzeży Sycylii. Włosi zejść im nie pozwalają i proszą o pomoc zarówno Brukselę, jak i poszczególne europejskie kraje.

bDnaJQwn
Zobacz także: Mniej pieniędzy z Unii to efekt "wojny polsko-polskiej". Zobacz wideo:

Na razie jednak odzew jest skromny. Na razie chęć przyjęcia imigrantów zaoferowały Albania oraz Irlandia. Włochy spodziewają się, że to Unia weźmie w tym przypadku sprawy w swoje ręce i zaproponuje jakieś rozwiązania.

Premier Włoch zaznacza jednak, że problemem jest nie tylko konkretna sytuacja statku Diciotti, ale problem imigracji do Europy w ogóle. - Nasz rząd prowadzi bardziej restrykcyjną politykę migracyjną niż ta, która była w przeszłości. Wszystko po to, by nie dopuścić do tego, by nasze wybrzeże stało się niekontrolowanym miejscem zawijania migrantów, a zatem bodźcem dla przemytu - napisał Conte. Premier nazwał też "porażką Europy" niedawne spotkanie w Brukseli na temat imigracji, które nie przyniosło żadnych ważnych decyzji.

bDnaJQwt

Masz zdjęcie, newsa lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDnaJQwO
KOMENTARZE
(11)
bee
2 lata temu
Na stronie MarineTraffic wyraźnie widać trasę Dicotti. Ten statek regularnie zatrzymuje się około 1-2km od wybrzeży Libii po czym płynie na Sycylię. Powtarza tą trasę średnio dwa razy w tygodniu.
kowalski
2 lata temu
Państwa ściągające do UE nielegalnych i niebezpiecznych migrantów powinny być karane sankcjami a nie nagradzane dodatkową kasą.
Capone
2 lata temu
Eksporterzy uciekinierów współpracowali z włoskimi importerami uciekinierów,teraz niech dochodzą kto importował?,chociaż to pytanie jest retoryczne.
bDnaJQwP
ewa
2 lata temu
Zdrajcy ściągający kalifat zostali na chwilę zatrzymani.
Abdul
2 lata temu
A kto prosił Włochy, aby bombardowali wojska Kadafiego? Teraz mają.