Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy mogą nie poprzeć unijnego budżetu. Przyczyną kryzys z imigrantami

11
Podziel się:

Włoski premier Giuseppe Conte ostrzega Brukselę, że może nie poprzeć unijnego budżetu. Przyczyną stanowiska kraju ma być kryzys związany z imigrantami. Statek ze 140 osobami czeka we włoskim porcie. Kraj nie pozwala im zejść na ląd i apeluje do Unii o pomoc

Włoski premier grozi Brukseli. Bo ta nie chce się zająć imigrantami na włoskim statku
Włoski premier grozi Brukseli. Bo ta nie chce się zająć imigrantami na włoskim statku (AP/EAST NEWS)
bESkJyQB

.

- W tych warunkach Włochy uważają za niemożliwe poparcie prognozowanego budżetu , który generuje politykę tak niespójną z planem socjalnym - napisał w serwisie społecznościowym włoski premier. Bezpośrednią przyczyną takiej reakcji szefa włoskiego rządu jest kryzys związany z sytuacją na statku Diciotti. 140 imigrantów, którzy zostali uratowani na wodach Morza Śródziemnego, czeka na razie na pokładzie u wybrzeży Sycylii. Włosi zejść im nie pozwalają i proszą o pomoc zarówno Brukselę, jak i poszczególne europejskie kraje.

bESkJyQD
Zobacz także: Mniej pieniędzy z Unii to efekt "wojny polsko-polskiej". Zobacz wideo:

Na razie jednak odzew jest skromny. Na razie chęć przyjęcia imigrantów zaoferowały Albania oraz Irlandia. Włochy spodziewają się, że to Unia weźmie w tym przypadku sprawy w swoje ręce i zaproponuje jakieś rozwiązania.

Premier Włoch zaznacza jednak, że problemem jest nie tylko konkretna sytuacja statku Diciotti, ale problem imigracji do Europy w ogóle. - Nasz rząd prowadzi bardziej restrykcyjną politykę migracyjną niż ta, która była w przeszłości. Wszystko po to, by nie dopuścić do tego, by nasze wybrzeże stało się niekontrolowanym miejscem zawijania migrantów, a zatem bodźcem dla przemytu - napisał Conte. Premier nazwał też "porażką Europy" niedawne spotkanie w Brukseli na temat imigracji, które nie przyniosło żadnych ważnych decyzji.

bESkJyQJ

Masz zdjęcie, newsa lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESkJyRe
KOMENTARZE
(11)
joz
2 lata temu
Wszystkich imigrantów państwa UE powinny kierować głównie do Niemiec i do Francji bo to przywódcy tych państw bez konsultacji z innymi ich zaprosili to niech teraz nimi się zajmą .
Rezerwista
3 lata temu
Mamy niezłe kutry torpedowe, możemy pomóc rozwiązać Włochom ten problem.
Scrutinizer
3 lata temu
To teraz już nawet Włosi przeciwko nam. To kto nam oprócz Orbana - od czasu do czasu bo było też 27:1 - jeszcze został?
bESkJyRf
Capone
3 lata temu
Eksporterzy uciekinierów współpracowali z włoskimi importerami uciekinierów,teraz niech dochodzą kto importował?,chociaż to pytanie jest retoryczne.
Anon
3 lata temu
Bądźmy humanitarni - zatopić