Notowania

Ukraina w UE. Saakaszwili: Na Majdanie nastąpi klęska "Imperium Rosyjskiego"

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili oświadczył, że wierzy w zwycięstwo ukraińskich demonstrantów przeciw unii celnej z Rosją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Micheil Saakaszwili na Majdanie

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili oświadczył dziś na kijowskim Majdanie, że wierzy w zwycięstwo demonstrantów i jest przekonany, że trwające od 21 listopada akcje protestacyjne doprowadzą do klęski _ Imperium Rosyjskiego _.

_ - Nie ma wątpliwości, że wasze zwycięstwo zmieni nas i Rosję. Ukraiński triumf będzie końcem reżimu Putina, a w podręcznikach historii napiszą, że Imperium Rosyjskie przestało istnieć na Euromajdanie _ - powiedział po ukraińsku Saakaszwili.

Jego zdaniem ukraińskie protesty przeciwko władzy, która pod naciskiem Moskwy odmówiła podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE, wpływa pozytywnie również na sytuację w Gruzji. _ - Dziś bronicie nie tylko swojej przyszłości, przyszłości Ukrainy, bronicie nas wszystkich _ - powiedział Saakaszwili dodając, że zwycięstwo wolności na Ukrainie będzie zwycięstwem wolności w Gruzji, a także w Mołdawii i Armenii.

Według byłego gruzińskiego przywódcy Unia Celna proponowana Ukrainie przez Rosję oznacza _ krach i korupcję _. DO UC należą obecnie, oprócz Rosji, Białoruś i Kazachstan.

Przed wystąpieniem na Majdanie Saakaszwili spotkał się z jednym z liderów ukraińskiej opozycji Witalijem Kliczką. Według biura prasowego partii Udar, którą kieruje Kliczko, w spotkaniu uczestniczył też były premier Mołdawii Vlad Filat.

_ - Nie ingerujemy w wewnętrzne sprawy Ukrainy, ale wszyscy rozumieją, że Ukraina nie ma innej drogi, jak tylko do Europy, ponieważ jest to wybór zasad i wartości. Dlatego dzisiaj wszyscy popierają Ukrainę i chcą jej pomóc _ - powiedział Saakaszwili podczas spotkania z Kliczką. Postępowanie Rosji wobec Ukrainy były gruziński prezydent nazwał _ napaścią na suwerenne państwo w centrum Europy _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ukraina w unii europejskiej, protesty na majdanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz