Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Umowa o wolnym handlu. Ruszają negocjacje UE i USA

0
Podziel się:

Rozpoczyna się druga runda negocjacji w sprawie transatlantyckiej umowy o wolnym handlu. Potrwają one do 15 listopada.

Umowa o wolnym handlu. Ruszają negocjacje UE i USA
(ec.europa.eu)

Mimo afery podsłuchowej, Unia Europejska i Stany Zjednoczone wracają do stołu rozmów. Dziś rozpoczyna się druga runda negocjacji w sprawie transatlantyckiej umowy o wolnym handlu. Potrwają one do 15 listopada.

Rozmowy dotyczyć będą usług, inwestycji, energii, surowców i regulacji. Zdaniem unijnych urzędników największe szanse na harmonizację przepisów po obu stronach Atlantyku są w przemyśle samochodowym, farmaceutycznym i chemicznym. Ważnym tematem będzie też gaz łupkowy. Ostatnie doniesienia o amerykańskich podsłuchach mają być podczas rozmów przemilczane.

Druga runda negocjacji miała się odbyć już na początku października, ale plany pokrzyżował paraliż rządu Stanów Zjednoczonych. Według szacunków Komisji Europejskiej, dzięki unijno-amerykańskiej umowie handlowej gospodarka Wspólnoty może zyskać 120 miliardów euro rocznie, a Stanów Zjednoczonych 90 miliardów.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.