Notowania

szkolenia
04.01.2010 06:19

Unijne środki na szkolenia są marnowane?

Instytucje, które dzielą dotacje nie mają skutecznych narzędzi do oceny unijnych szkoleń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee90/iStockphoto)

Instytucje, które dzielą dotacje przyznają, że nie mają skutecznych narzędzi pomocnych w ocenie unijnych szkoleń - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

_ Dzieje się tak, bo firmy szkoleniowe nie diagnozują przed rozpoczęciem unijnych projektów potrzeb szkoleniowych. Eksperci, którzy zasiadają w komisjach oceny projektów, nie mają na etapie przyznawania dotacji możliwości weryfikowania kompetencji firm, które się o nie ubiegają oraz ich doświadczenia w realizacji innych programów szkoleniowych. _

_ Dziennik Gazeta Prawna _ zauważa, że wydanych już zostało 30 procent unijnych pieniędzy przeznaczonych na szkolenia. Najwięcej na aktywizowanie bezrobotnych. Wiele oferowanych im szkoleń - zdaniem ekspertów - wcale nie poprawia ich sytuacji na rynku pracy.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: szkolenia, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, IAR, czołówki, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz