Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Londycie spierają sie o wyjście z Unii Europejskiej

0
Podziel się

Premier David Cameron zapowiedział referendum w sprawie wystąpienia ze Wspólnoty na 2017 rok, ale część jego frakcji konserwatywnej chce referendum już w przyszłym roku.

W Londycie spierają sie o wyjście z Unii Europejskiej
(Polaris/East News)
bErtGPph

W Izbie Gmin toczy się debata nad wnioskiem o przyspieszenie referendum w sprawie pozostania lub wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Premier David Cameron zapowiedział je na 2017 rok, ale część jego własnej frakcji konserwatywnej chce referendum już w przyszłym roku.Większość konserwatystów popiera plan Camerona, aby po najbliższych wyborach, w 2015 roku, negocjować z Unią Europejską nowy model członkostwa Wielkiej Brytanii. Dopiero wtedy miało by zostać rozpisane referendum powszechne - czy pozostać w Unii, czy z niej wystąpić.

Jak przypomniał jeden z posłów konserwatywnych: _ Dzisiejsza debata nie dotyczy naszej przyszłości w Unii Europejskiej, lecz prawa narodu do decydowania i wyboru własnej przyszłości. _

bErtGPpj

Debata dotyczy licznych poprawek do projektu ustawy o referendum, przyjętego w lipcu w drugim czytaniu. Najbardziej irytująca dla premiera Camerona jest poprawka jednego z jego własnych posłów. Konserwatysta Adam Afriye chce referendum już w przyszłym roku, bez żadnych renegocjacji warunków członkostwa.

Afriye może jednak liczyć na poparcie zaledwie 30 spośród konserwatywnych eurosceptyków w Izbie Gmin i ta rebelia nie powinna pokrzyżować planów premiera Camerona.

Opozycyjni labourzyści zgłosili natomiast tak wiele innych poprawek, że rządowi może nie zdążyć z zakończeniem prac nad ustawą w wyznaczonym na to czasie.

Czytaj więcej w Money.pl

bErtGPpp
bErtGPpK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)