Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Włochy: premier wzywa Unię by broniła się przed "szturmem technokratów"

0
Podziel się:

Matteo Renzi oświadczył, że Unia Europejska nie powinna być ojczyzną biurokratów i banków.

Włochy: premier wzywa Unię by broniła się przed "szturmem technokratów"
(PAP/EPA)

_ Europa nie powinna stać się ojczyzną biurokracji i banków, powinniśmy jej bronić przed szturmem technokracji, aby uczynić z niej dom polityki, dom wartości i obywateli _ - powiedział Matteo Renzi na konwencji Regionów Europy, która odbywa się w Bolzano, na północy Italii.

Występując na spotkaniu, w którym uczestniczył także m.in. kanclerz Austrii Werner Faymann, szef włoskiego rządu zachęcał do umocnienia wspólnoty europejskiej. Zdaniem Renziego nie powinna ona być jedynie wspólnotą walutową, lecz musi ogarniać wszystkie dziedziny współpracy.

_ - Na nic nie zda się posiadanie wspólnego pieniądza, jeśli nie jednoczy nas wspólna wizja _ - podkreślił przywódca Partii Demokratycznej, która we Włoszech odniosła zwycięstwo w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, uzyskując ponad 40 proc. głosów.

Jednocześnie Renzi położył nacisk na znaczenie obecności Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, oświadczając: _ Nie chcemy, aby Zjednoczone Królestwo wystąpiło z UE. Wielka Brytania powinna podejmować wspólnie z nami europejskie wyzwania _.

1 lipca Włochy objęły półroczne przewodnictwo w Radzie UE. Jako główne wyzwania stojące przed UE rząd włoski w swym programie na najbliższe sześć miesięcy wskazuje problem imigracji, zatrudnienia młodych i wzrostu gospodarczego.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja i Włochy nie chcą zaciskać pasa Zobowiązuje on kraje strefy euro do trzymania w ryzach deficytu i długu publicznego.
Włosi kłócą się z Niemcami o finanse UE Po ostrej wymianie zdań rząd w Rzymie zapewnił dzisiaj, że nie ma kryzysu dyplomatycznego w relacjach z Berlinem opowiadającym się za surową dyscypliną finansową, i że jest tylko dyskusja.
"W Unii trzeba skończyć z zaciskaniem pasa" Prezydent Włoch powiedział przewodniczącemu Komisji Europejskiej i unijnym komisarzom, że wzrost gospodarczy w UE jest coraz ważniejszym celem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)