Notowania

Wybory w Wielkiej Brytanii. Labourzyści zapowiadają podwyżkę podatków dla najbogatszych

Labourzyści na niedzielę zapowiedzieli przedstawienie programu gospodarczego, który chcą realizować w razie wygranej w wyborach, które odbędą się 8 czerwca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP/EAST NEWS)
Leicester, 6 maja 2017 r. Przywódca Partii Pracy Jeremy Corbyn podczas wiecu wyborczego.

Podwyższenie podatków dla 5 proc. najbogatszych obywateli zapowiada Labour Party w razie dojścia do władzy. Po dotkliwej porażce w wyborach lokalnych z rządzącą Partią Konserwatywną największe stronnictwo opozycyjne próbuje odrobić straty w kampanii przed czerwcowymi wyborami do parlamentu Wielkiej Brytanii.

Labourzyści na niedzielę zapowiedzieli przedstawienie programu gospodarczego, który chcą realizować w razie wygranej w wyborach, które odbędą się 8 czerwca. Jest to jednak bardzo mało prawdopodobne - partii Jeremy'ego żadnych szans nie dają sondaże, a co gorsza, właśnie poniosła sromotną klęskę w wyborach lokalnych.

Ze wstępnej analizy wyników głosowania w wyborach samorządowych wynika, że rządząca Partia Konserwatywna wyraźnie wygrała z Partią Pracy, uzyskując ponad 560 nowych mandatów, czyli o 40 proc. więcej niż dotychczas. Torysi uzyskali kontrolę nad 28 z 88 rad lokalnych, czyli o 11 więcej niż w poprzednim głosowaniu.

Labourzyści obiecują, że nie podwyższą podatku dochodowego dla osób zarabiających mniej niż 80 tys. funtów (ok. 400 tys. zł) rocznie. Nie ujawnili dotąd, w jakim stopniu chcą podwyższyć podatki dla najbogatszych, ale zadeklarowali, że pozyskane z tego źródła pieniądze przeznaczą na poprawę usług publicznych.

- Labour Party jest teraz partią niskich podatków dla średnio i mało zarabiających, podczas gdy torysi to partia zwolnień podatkowych dla najbogatszych i wielkich korporacji - powiedział John McDonnell, rzecznik ds. ekonomicznych Partii Pracy.

- Tylko Labour Party obiecuje stanąć w obronie ludzi pracujących, którzy stanowią większość w naszym kraju, a torysi dali jasno do zrozumienia, że nadal będą dawać zwolnienia podatkowe do garstki najbogatszych - dodał, cytowany w partyjnym komunikacie.

Wszystko jednak wskazuje na to, że starania labourzystów o zwiększenie przychylności wyborców nie przyniosą większych efektów, a premier Theresa May znacznie wzmocni swą pozycję polityczną, co było jej celem, gdy postanowiła rozpisać przedterminowe wybory. Będzie to mieć kluczowe znaczenie podczas twardych negocjacji w sprawie Brexitu.

Tagi: wybory w wielkiej brytanii, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-05-2017

allemangeNajbardziej mnie dobijają takie populistyczne hasła typu wyższy podatek dla najbogatszych, dla budżetu kraju i tak nic to nie wnosi, jedynie może … Czytaj całość

07-05-2017

@58Sprowadzcie.Polki beda mialy w kim wybierac i za kogo wychodzic za maz.Potem najlepiej wyksztalceni wyjada do innych bogatszych krajow i bedzie … Czytaj całość

07-05-2017

CzombeWiększość polskich prywatnych uczelni ze względu na poziom kształcenia powinna zniknąć i nie zapełniać rynku śmieciowymi absolwentami, ale jeśli część … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)