Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Bereźnicki
Jacek Bereźnicki
|

Wybory w Wielkiej Brytanii. Labourzyści zapowiadają podwyżkę podatków dla najbogatszych

6
Podziel się:

Labourzyści na niedzielę zapowiedzieli przedstawienie programu gospodarczego, który chcą realizować w razie wygranej w wyborach, które odbędą się 8 czerwca.

Leicester, 6 maja 2017 r. Przywódca Partii Pracy Jeremy Corbyn podczas wiecu wyborczego.
Leicester, 6 maja 2017 r. Przywódca Partii Pracy Jeremy Corbyn podczas wiecu wyborczego. (AFP/EAST NEWS)

Podwyższenie podatków dla 5 proc. najbogatszych obywateli zapowiada Labour Party w razie dojścia do władzy. Po dotkliwej porażce w wyborach lokalnych z rządzącą Partią Konserwatywną największe stronnictwo opozycyjne próbuje odrobić straty w kampanii przed czerwcowymi wyborami do parlamentu Wielkiej Brytanii.

Labourzyści na niedzielę zapowiedzieli przedstawienie programu gospodarczego, który chcą realizować w razie wygranej w wyborach, które odbędą się 8 czerwca. Jest to jednak bardzo mało prawdopodobne - partii Jeremy'ego żadnych szans nie dają sondaże, a co gorsza, właśnie poniosła sromotną klęskę w wyborach lokalnych.

Ze wstępnej analizy wyników głosowania w wyborach samorządowych wynika, że rządząca Partia Konserwatywna wyraźnie wygrała z Partią Pracy, uzyskując ponad 560 nowych mandatów, czyli o 40 proc. więcej niż dotychczas. Torysi uzyskali kontrolę nad 28 z 88 rad lokalnych, czyli o 11 więcej niż w poprzednim głosowaniu.

Labourzyści obiecują, że nie podwyższą podatku dochodowego dla osób zarabiających mniej niż 80 tys. funtów (ok. 400 tys. zł) rocznie. Nie ujawnili dotąd, w jakim stopniu chcą podwyższyć podatki dla najbogatszych, ale zadeklarowali, że pozyskane z tego źródła pieniądze przeznaczą na poprawę usług publicznych.

- Labour Party jest teraz partią niskich podatków dla średnio i mało zarabiających, podczas gdy torysi to partia zwolnień podatkowych dla najbogatszych i wielkich korporacji - powiedział John McDonnell, rzecznik ds. ekonomicznych Partii Pracy.

- Tylko Labour Party obiecuje stanąć w obronie ludzi pracujących, którzy stanowią większość w naszym kraju, a torysi dali jasno do zrozumienia, że nadal będą dawać zwolnienia podatkowe do garstki najbogatszych - dodał, cytowany w partyjnym komunikacie.

Wszystko jednak wskazuje na to, że starania labourzystów o zwiększenie przychylności wyborców nie przyniosą większych efektów, a premier Theresa May znacznie wzmocni swą pozycję polityczną, co było jej celem, gdy postanowiła rozpisać przedterminowe wybory. Będzie to mieć kluczowe znaczenie podczas twardych negocjacji w sprawie Brexitu.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
allemange
7 lat temu
Najbardziej mnie dobijają takie populistyczne hasła typu wyższy podatek dla najbogatszych, dla budżetu kraju i tak nic to nie wnosi, jedynie może reszta społeczeństwa ma z tego radochę, ale tak to nic nie zmienia, może bardziej zamożnych zachęcić do filantropii lokalnej, niż obarczać ich podatkami które na skalę kraju nic nie wnoszą
nowy
7 lat temu
Niech upadną, a my nie chcemy ich tutaj na stałe, Będą mile widziani jako turyści, ale swojej średniowiecznej kultury nikt nie powinien nam tu wprowadzać.
@58
7 lat temu
Sprowadzcie.Polki beda mialy w kim wybierac i za kogo wychodzic za maz.Potem najlepiej wyksztalceni wyjada do innych bogatszych krajow i bedzie wielkie OOOOOOOOOOOOO.Ciekawe ilu terrorystow bedzie pod szyldem studenta;)
Radza
7 lat temu
czy przywioza ze soba Swiete Krowy I zaczna rznac polakow za jedzenie wolowiny
Czombe
7 lat temu
Wcześniejszy mój wpis dodany omyłkowo. Nie dotyczy tego artykułu. Sorry.