Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zamach na Komisję Europejską? Bruksela zaprzecza

0
Podziel się:

W weekend holenderska telewizja NOS poinformowała, że belgijskie władze zatrzymały na początku sierpnia na lotnisku w Brukseli dwie osoby podejrzane o planowanie zamachu na budynki KE w Brukseli.

Rzekomo zagrożony miał być ten budynek
Rzekomo zagrożony miał być ten budynek (Flikkesteph / Flickr (CC BY 2.0))

Komisja Europejska zdementowała doniesienia mediów, jakoby jej siedziba w Brukseli miała być celem udaremnionego zamachu terrorystycznego.

Rzecznik KE Jonathan Todd poinformował, że belgijskie władze potwierdziły, iż _ nic im nie wiadomo o jakimkolwiek konkretnym zagrożeniu dla Komisji Europejskiej _.

Podkreślił, że KE stale kontroluje swoje zabezpieczenia i - jeśli wymaga tego sytuacja - podejmuje dodatkowe działania, mające wzmocnić ochronę. Rzecznik nie chciał potwierdzić, czy w związku z informacjami o udaremnieniu zamachu przez władze Belgii, KE wdrożyła dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Dziś wejść do budynku Komisji Europejskiej pilnują dodatkowi funkcjonariusze ochrony, którzy kontrolują przepustki albo dowody tożsamości każdej osoby, odwiedzającej siedzibę KE.

W weekend holenderska telewizja NOS poinformowała, że belgijskie władze zatrzymały na początku sierpnia na lotnisku w Brukseli dwie osoby podejrzane o planowanie zamachu na budynki KE w Brukseli. Zatrzymani to kobieta i mężczyzna z Hagi, którzy mieli być członkami grupy terrorystycznej.

O udaremnieniu przez władze Belgii zamachu informował w sobotę także belgijski dziennik _ L'Echo _. Według gazety atak mieli planować dżihadyści, którzy wrócili do Belgii po udziale w konflikcie zbrojnym w Syrii i są sympatykami Państwa Islamskiego. Dziennik podał, że zatrzymano pewną liczbę osób. Władze nie ujawniły jednak, ze względu na opinię publiczną, jakie mogły być potencjalne cele zamachów.

Ataki te mogły - według _ L'Echo _ - być podobne do tego w Muzeum Żydowskim w Brukseli, gdzie w maju młody mężczyzna, który walczył po stronie dżihadystów w Syrii, otworzył ogień, zabijając cztery osoby. Jak podał dziennik, około 400 obywateli Belgii pojechało do Syrii walczyć w tamtejszej wojnie domowej. Wróciło do Belgii około 90 z nich.

Czytaj więcej w Money.pl
Donald Tusk w Brukseli. Szuka ludzi, domu i... Największym wyzwaniem, jakie stanie przed Tuskiem, zanim zacznie swoje urzędowanie, będzie dobranie sobie współpracowników.
"Al-Kaida poniesie porażkę w naszym kraju" Al-Kaida będzie miała problem z rekrutacją bojowników w Indiach i poniesie tu porażkę - oświadczył indyjski premier Narendra Modi w wywiadzie dla amerykańskiej stacji CNN.
Putin groził Europie inwazją? KE na to... _ Gdybym chciał, rosyjskie oddziały mogłyby w ciągu dwóch dni być nie tylko w Kijowie, ale także w Rydze, Wilnie, Tallinie, Warszawie lub Bukareszcie _ - miał powiedzieć prezydent Rosji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)