Notowania

Zupka chińska z wyższym cłem. Trybunał Sprawiedliwości poparł skarbówkę

Trybunał w Luksemburgu zbadał sprawę cała importowanego od zupek chińskich. Według sędziów makaron w tej postaci powinien być traktowany, jak produkt suszony i podlegać wyższej stawce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(William Christiansen/ CC BY 2.0/Wikipedia)
Sprawę zbadał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu

Trybunał w Luksemburgu zbadał sprawę cła importowanego od zupek chińskich. Według sędziów makaron w tej postaci powinien być traktowany jak produkt suszony i podlegać wyższej stawce.

Wątpliwości w kwestii oclenia popularnych zupek chińskich wypłynęły w Niemczech, gdzie spółka importowała za "makaron pozostały", dla którego stawka jest niższa – pisze "DGP". Płacił więc państwu 9,7 euro za każde 100 kg sprowadzonego produktu.

Zakwestionował to niemiecki urząd skarbowy, który uznał, że tzw. zupki chińskie powinny podlegać wyższej stawce importowej, a przedsiębiorca winien był fiskusowi 24,6 euro na każde 100 kg produktu.

Sprawę zbadał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu – podaje "DGP". Zgodził się ze stanowiskiem niemieckiego urzędu skarbowego, kategoryzując produkt jako wyżej opodatkowany "spożywczy makaron suszony".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, cła, wiadomości, gospodarka, unia, najważniejsze, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-09-2018

ilomA może NIEMIEC zacznie sprowadzać zupkę z RADOMIA. W ramach UE powinno być taniej, a wiadomo że Polskie to zdrowe

10-09-2018

vgcNo przecież zupek chińskich nie da się jeść.. Co z tego, że podczas jedzenia każda zupka ma inny smak, jak po 30 minutach po każdej (jaką by nie … Czytaj całość

10-09-2018

A.Be..Makaron pozostały czy spożywczy makaron suszony - oto jest pytanie, a na nie może odpowiedzieć tylko Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. Śmieszny … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)