Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Unikali płacenia podatków, dopadła ich skarbówka. Musieli oddać 50 mln zł

114
Podziel się:

Izba Administracji Skarbowej w Opolu odzyskała 50 milionów złotych należnych podatków. W przekręt zaangażowane były trzy firmy.

KAS wytropiła nielegalny proceder trzech spółek. Są już kolejne kontrole
KAS wytropiła nielegalny proceder trzech spółek. Są już kolejne kontrole (PAP, PAP/Marcin Bielecki)
bELoLsPV

Urzędnicy Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu odzyskali od trzech firm 50 mln zł podatku. Jak informuje KAS, spółki prowadziły "agresywną optymalizację podatkową".

Jej celem było uniknięcie zapłaty w Polsce podatku od odsetek wypłaconych na rzecz zagranicznych inwestorów, w związku z przeprowadzonymi emisjami euroobligacji.

bELoLsPX
Zobacz także: Zobacz też: Polska zaostrzyła kontrole celne na wschodniej granicy

"W celu uchylenia się od zapłaty podatku, kontrolowane podmioty wykorzystały zależne spółki celowe, lokując ich siedziby na terytorium Szwecji. Spółki na terytorium Szwecji faktycznie nie wykonywały żadnej działalności gospodarczej, a jedynym celem ich powołania była możliwość osiągniecia korzyści podatkowych przez polskie podmioty" - czytamy w komunikacie Krajowej Administracji Skarbowej.

bELoLsQd

Agenci KAS wykazali, że niezgodna z prawem działalność zacząła się w 2013 roku. Kontrole dotyczyły lat 2013-2016. Potwierdziły, że zastosowane przez spółki modele "agresywnej optymalizacji" pozwoliły im na osiągniecie wielomilionowych korzyści podatkowych.

Kontrolowane podmioty zgodziły się z ustaleniami kontroli. Wpłaciły już zaległy podatek wraz z odsetkami w łącznej kwocie 50 mln zł.

"Z uwagi na zidentyfikowanie wskazanego modelu optymalizacyjnego oraz podmiotów, które z niego korzystały, Naczelnik Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego wszczął kontrole celno-skarbowe wobec kolejnych podmiotów gospodarczych" - poinformowała ponadto KAS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELoLsQy
KOMENTARZE
(114)
Mortyr
3 lata temu
Pragnę powiedzieć komentatorom że gdyby w Polsce nie było bardzo wysokich podatków , to ludzie którzy nie chcą żyć jak robol nie musieliby takich optymalizacji robić.
Lily
3 lata temu
W Polsce przekręty to już jest jak chleb powszedni .. Zaraza jak stonki ziemniaczane !!
jarek
3 lata temu
Gdyby zlikwidować szarą strefę, to możliwe jest obniżenie podatku zdo 15%. Niestety, ale wśród budowlańców wsszelkiej maści, wśród usługodawców jest mnoga liczba nie dających faktur, a jak pytasz o fakturę, to albo przyślą, albo zwiększają kwoty płatności o nawet 25%.
bELoLsQz
KochamPolske
3 lata temu
Ci co kradli kradną dalej , zmienili tylko tablice rejestracyjne na Niemieckie , Czeskie itp...
szenil
3 lata temu
A kiedy skarbówka zacznie kontrolpwać wszystkich uberowców którzy przewozą osoby bez wymaganych kas fiskalnych ,bez wymaganych dokumentów zgłoszenia działalności gospodarczej opłat podatku ,zusu i tym podobnych .Na obecną chwile jest ich więcej niż taksówkarzy a w noc z piatku na sobote to po poznaniu jezdrza samochody na niemieckich ,ukrainskich i innych państw tablicach rejestracyjnych .To jest państwo PiS
...
Następna strona