Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

UOKiK nałożył w 2019 roku na firmy ponad dwadzieścia razy więcej kar niż rok wcześniej

3
Podziel się:

W 2019 roku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na firmy 425 mln zł kar. Jak pisze "Puls Biznesu" to ponad dwadzieścia razy więcej niż w 2018 roku.

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Allegro
UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Allegro (Youtube.com)

Z danych UOKIK wynika, że ubiegły rok był drugi pod względem wysokości nałożonych kar - ich suma wynosiła 425 mln zł. Surowszy był tylko raz - w 2009 r. kwota sięgnęła 558 mln zł, ale ogromna jej część (411 mln zł) spadła na kilka cementowni za utworzenie cenowego kartelu.

W ubiegłym roku urząd nałożył najwyższą w swojej historii karę na jedną firmę - 172 mln zł dla szwajcarskiej Engie Energy Managament Holding za nieudzielenie informacji w postępowaniu przeciwko Gazpromowi w sprawie dotyczącej budowy Nord Stream 2.

W ostatnich dnich UOKIK poinformował, że nałozył 120,6 mln zł. Taką karę dostał Volkswagen Group Polska za słynną aferę "dieselgate".

Mogą minąć jednak lata, nim pieniądze zostaną zapłacone. Ewentualne odszkodowania dla klientów to sprawa jeszcze bardziej odległa.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
wkurzony
4 lata temu
Kiedy rząd odbierze francuzom TP SA ??? Przecież prywatyzacja była oszustwem !!! Polska straciła miliardy złotych...
Domi
4 lata temu
Kogoś trzeba doić na nieudolne reformy i przywileje ha ha pisowska banda buraków,
kipok
4 lata temu
A kiedy ta instytucja zainteresuje się w końcu ustawą śmieciową gdzie jest brana opłata nie zgodna z prawem?W każdym zdrowo myślącym państwie płaci się za wykonaną usługę a nie że może zostanie wykonana.Powinno się płacić od wywozu kubła a nie od osoby.