Notowania

uokik
22.01.2020 09:09

UOKiK nałożył w 2019 roku na firmy ponad dwadzieścia razy więcej kar niż rok wcześniej

W 2019 roku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na firmy 425 mln zł kar. Jak pisze "Puls Biznesu" to ponad dwadzieścia razy więcej niż w 2018 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Youtube.com)
UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Allegro

Z danych UOKIK wynika, że ubiegły rok był drugi pod względem wysokości nałożonych kar - ich suma wynosiła 425 mln zł. Surowszy był tylko raz - w 2009 r. kwota sięgnęła 558 mln zł, ale ogromna jej część (411 mln zł) spadła na kilka cementowni za utworzenie cenowego kartelu.

W ubiegłym roku urząd nałożył najwyższą w swojej historii karę na jedną firmę - 172 mln zł dla szwajcarskiej Engie Energy Managament Holding za nieudzielenie informacji w postępowaniu przeciwko Gazpromowi w sprawie dotyczącej budowy Nord Stream 2.

W ostatnich dnich UOKIK poinformował, że nałozył 120,6 mln zł. Taką karę dostał Volkswagen Group Polska za słynną aferę "dieselgate".

Mogą minąć jednak lata, nim pieniądze zostaną zapłacone. Ewentualne odszkodowania dla klientów to sprawa jeszcze bardziej odległa.

Marek Niechciał niebawem odejdzie z UOKiK-u. Ale za jego prezesury Urząd zdążył jednak nałożyć najwyższą w swojej historii karę
Kara UOKiK dla VW może być dopiero początkiem problemów. Ale do odszkodowań dla klientów jeszcze daleko
Tagi: uokik, wiadomości, kontrole
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2020

kipokA kiedy ta instytucja zainteresuje się w końcu ustawą śmieciową gdzie jest brana opłata nie zgodna z prawem?W każdym zdrowo myślącym państwie płaci … Czytaj całość

23-01-2020

DomiKogoś trzeba doić na nieudolne reformy i przywileje ha ha pisowska banda buraków,

24-01-2020

wkurzonyKiedy rząd odbierze francuzom TP SA ??? Przecież prywatyzacja była oszustwem !!! Polska straciła miliardy złotych...

Rozwiń komentarze (3)