Notowania

Upadek Neckermanna. Prezes polskiego oddziału otworzył własne biuro

Były prezes Neckermann Polska otworzył własne biuro podróży - Nekera. Do poprzednika nawiązuje nie tylko nazwą, ale i grafiką. Co więcej, siedzibę ma w dawnym salonie sprzedaży upadłego biura podróży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Biuro upadło, biuro powstało. Były prezes założył nową firmę (Fot: PAP/Andrzej Lange)

Nazywa się Nekera, ma siedzibę w dawnym salonie sprzedaży Neckermanna w Warszawie i oferuje wakacje z dojazdem własnym. Ostatni prezes spółki Neckermann Polska, Maciej Nykiel, założył własne biuro podróży - informuje "Rzeczpospolita".

Nykiel w listopadzie zarejestrował spółkę, kilka dni temu zgłosił chęć prowadzenia działalności organizatora turystyki i przedsiębiorcy "ułatwiającego nabywanie powiązanych usług turystycznych". Ponieważ przedłożył gwarancję równowartości 90 tys. euro (ok. 387 tys. zł), wydaną przez Allianz Partners, 3 stycznia został wpisany do centralnej ewidencji organizatorów.

Nekera nawiązuje do Neckermanna nie tylko nazwą, ale również grafiką. Czarne kanciaste litery poprzedza żółte artystycznie maźnięte pędzlem N. W rozkręcaniu nowego biura podróży prezesowi pomaga też kilkoro dawnych pracowników Neckermanna.

Co w ofercie? "Rzeczpospolita" - powołując się na nieoficjalne informacje - podaje, że Nekera zaczyna od oferowania klientom głównie wyjazdów z dojazdem własnym do Bułgarii, Chorwacji, Austrii, Czarnogóry i innych typowych dla polskiego rynku kierunków, z których znany był Neckermann.

Obejrzyj: Pisał: "chce mi się płakać". "Nie dziwię mu się"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: spółki, biuro podróży, turystyka, Maciej Nykiel, neckermann, upadek neckermanna, Nekera, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-01-2020

harpiaCzy polskie biuro Neckermana nie zapewniało do ostatniej chwili, że wszystko jest w porządku? Wiarygodność?

11-01-2020

noi nastepna mynda do oszustwa gdzie prawo dla cwaniakow

11-01-2020

Janko795W ramach oszczędności pozamieniał litery... W ramach tych samych oszczędności utnie wam gwiazdę w hotelu :D

Rozwiń komentarze (28)