Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Upadłość konsumencka. Kobiety ogłaszają ją częściej

Kredyty i pożyczki, zaległe alimenty, mandaty za jazdę bez biletu czy nieuregulowane rachunki - to główne powody, z których kobiety popadają w zadłużenie i częściej niż mężczyźni ogłaszają upadłość konsumencką - wynika z informacji KRD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Średnio każda z wpisanych do rejestru kobiet zalega na 13 tys. 815 zł.

Ponad 918 tys. Polek wpisanych jest do Krajowego Rejestru Długów. Ich łączne zadłużenie przekracza 12,5 mld zł, co oznacza, że średnio każda z nich zalega na 13 tys. 815 zł. - podała Polska Agencja Prasowa powołując się na najnowsze dane Krajowego Rejestru Długów.

KRD: 52% firm, które ogłosiły upadłość w I poł. 2019 r., było notowanych w KRD

Jak informuje KRD, kobiety również częściej niż mężczyźni ogłaszają upadłość konsumencką. W ubiegłym roku ich odsetek to 56,73 w stosunku do 43,27 ogłaszających niewypłacalność mężczyzn.

Upadłość konsumencką wprowadzono po to, by dłużnicy pozbyli się paraliżującej pętli zadłużenia. - Często mamy do czynienia z niezrozumieniem problemu. Przez część osób upadłość konsumencka jest odbierana jako ucieczka przed płaceniem czy wręcz cwaniactwo, jednak ona służy nam wszystkim - mówił pod koniec lutego w programie "Money. To się liczy" Piotr Wydrzyński, doradca restrukturyzacyjny z zespołu Prawnicy Pomagają. - Wyciągnięcie takiej osoby z zadłużenia, to wyciągnięcie go z szarej strefy, ale też z wykluczenia społecznego. Co do nowych przepisów, trzeba zaczekać, jednak zmiany powodują, że dłużnik może utknąć w upadłości na kilkanaście lat. Jest niezgodność przepisów z sensem upadłości - podkreślił ekspert.

Upadłość konsumencka. "To nie cwaniactwo. Służy całemu społeczeństwu"

Liczba bankrutujących dłużników zdecydowanie rośnie po 25. roku życia i nasila się po 35. roku życia.
Bankruci w Polsce. Co drugi był wcześniej notowany w KRD

Co czwarta dłużniczka jet w wieku 36 -45 lat, ale średni wiek kobiet, które w 2019 r. ogłosiły bankructwo wynosi 52 lata. Jak wynika z danych KRD największy problem stanowią niespłacane kredyty i pożyczki, zaległe alimenty, mandaty za jazdę bez biletu czy nieuregulowane rachunki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2020

boloW zdecydowanej większości przypadków winne jest tzw. życie na pokaz. Jak to mówi stare polskie porzekadło "zastaw się, a postaw się". Efekt … Czytaj całość

06-03-2020

Twój nickTakich bankrutek byłoby o wiele, wiele więcej, gdyby system traktował je w kwestii alimentacji tak samo jak mężczyzn, czyli bezlitośnie.

06-03-2020

MiomareBrak odpowiedzialności.Kredyty brane pod wpływem emocji,wydawanie kasy na mało znaczące dla życia zakupy. Uciekać z dala od takich osób.

Rozwiń komentarze (8)