Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Urząd antykorupcyjny w Watykanie. To decyzja papieża

Papież Franciszek poinformował w sobotę, że powołał do życia urząd antykorupcyjny w Watykanie. Ma on posiadać nieograniczony wgląd do wszystkich dokumentów finansowych za Spiżową Bramą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr.com)
Finanse Watykanu mają być bardziej transparentne (Fot: Gary Ullah/flickr (CC BY 2.0))

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, powstanie antykorupcyjnego urzędu oznacza w praktyce rozszerzenie uprawnień przysługujących funkcjonującemu od kilku lat rewizorowi generalnemu. Zmieniono po prostu statut jego instytucji.

W Watykanie powstanie więc urząd do walki z korupcją na mocy konwencji ONZ, którą to państwo przyjęło 3 lata temu.

Zobacz: Tajemniczy spisek w Watykanie

Nowy urząd ma zacząć działać w sobotę 16 lutego. Papież chce tym samym zwiększyć transparentność watykańskich finansów, co do których pojawiają się wątpliwości.

Pod koniec roku watykański sąd po raz pierwszy w historii skazał biznesmena za pranie brudnych pieniędzy. Pisaliśmy o tym w money.pl.

63-letni Angelo Proietti był oskarżony przez włoski sąd o oszustwa przy upadłości jego firm oraz nielegalne przelewanie pieniędzy z kont biznesowych właśnie do Banku Watykańskiego.

Nowy statut zakłada, że rewizor ma mieć nieograniczony dostęp do dokumentów - tak finansowych jak i administracyjnych. M.in. po to, by takie historie już się nie powtarzały.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: watykan, papież, korupcja, franciszek, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-02-2019

CiekawyCzy ZBOCZENIEC I BANDYTA JEZUICKI jusz oficjalnie interweniowal do wladz A.Saudyjskiej za zabicie 6 latka bo byl SZYITOM a morze ma plany ten … Czytaj całość

10-02-2019

WweBaju baju.

10-02-2019

nnzałożony w IV wieku przez cesatrza Konstantyna twór do kontroli ludności w cesarstwie rzymskim

Rozwiń komentarze (6)