Notowania

Urząd Lotnictwa Cywilnego na krawędzi. "Sytuacja jest krytyczna"

- Sytuacja finansowa Urzędu Lotnictwa Cywilnego jest krytyczna; mamy już pierwszy przypadek, gdy Niemcy przejmują nadzór nad polskim lotnictwem cywilnym - mówił w czwartek w Sejmie prezes ULC Piotr Samson.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Urząd Lotnictwa Cywilnego ma spore problemy finansowe

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, szef Urzędu prosił posłów o przekazanie dodatkowych środków na działalność jego instytucji.

Wszystko dlatego, że przez niskie płace, z ULC uciekają pracownicy, by znaleźć zatrudnienie na rynku, zazwyczaj w prywatnych instytucjach. A to oznacza, że w Urzędzie po prostu brakuje rąk do pracy.

Zauważył to resort finansów, który złożył wniosek o uruchomienie 3 mln zł z rezerwy celowej właśnie dla ULC. Komisja Finansów Publicznych ten wniosek poparła.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

A sytuacja jest naprawdę podbramkowa lub - jak mówił Samson - "krytyczna".

Zgodnie z unijnymi wytycznymi, Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego może zdecydować, by nadzór nad niebem jednego kraju sprawował urząd innego państwa. Pod warunkiem, że rodzima instytucja nie jest w stanie tego zrobić.

Podkarpacie to prawdziwe zagłębie rowerowe
Podkarpacie rowerowym zagłębiem. Inwestycja za 40 mln zł

Tak stało się już w Polsce. - Mamy już pierwszy przypadek w Polsce, kiedy jedna z polskich firm poprosiła niemiecki Urząd Lotnictwa Cywilnego o przejęcie nadzoru w zakresie certyfikacji - powiedział Samson.

Wynagrodzenia w ULC wynoszą średnio 6,1 tys. zł, podczas gdy w porównywalnym Urzędzie Dozoru Technicznego sięgają prawie 10 tys. zł.

Nordea Bank oferuje klientom w Danii 20-letni kredyt hipoteczny bez odsetek
Kredyt hipoteczny bez odsetek. Ten bank właśnie go wprowadził

- My musimy zatrudniać pilotów, mechaników, inżynierów - wskazywał szef ULC. Dodawał również, że Urząd musi nadzorować drony, a także rzecznika praw pasażera, który ma pomagać tym, których samoloty były opóźnione.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: urząd lotnictwa cywilnego, ulc, lotnictwo, niemcy, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-08-2019

olaNo tak --wina tuska jego 8 lat zaniedbań -- a teraz od Kaczyńskiego wymaga się cudów-- to teraz widać jak tusk "okradał" Polaków na każdym … Czytaj całość

08-08-2019

PopPieniądze poszły na prywatne loty polityków

08-08-2019

YetiNo gdzie.? ..na 500 + nie starczy.. To samo w służbie zdrowia ..lekarzy brak a na nowe rezydentury 1/ 10 potrzebnych .... Hańba. W ten dpodob … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (148)