Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Urzędnicy u wojewodów bez rozgłosu dostaną podwyżki. Pieniądze "wręcz wyrwane z gardła rządowi"

243
Podziel się:

Rząd przyznał kilkunastu tysiącom pracowników urzędów wojewódzkich i podległych struktur dodatkowe pieniądze. Średnio mają dostawać o 500 zł więcej - pisze "Dziennik Gazeta Prawna" i przypomina, że w tym roku dodatkowych podwyżek w budżetówce miało nie być. Stało się jednak coś, co sprawiło, że rząd zmienił zdanie i bez rozgłosu dosypał funduszy.

Urzędnicy u wojewodów bez rozgłosu dostaną podwyżki. Pieniądze "wręcz wyrwane z gardła rządowi"
Związkowcy z urzędów wojewódzkich mówią, że podwyżki zostały "wręcz wyrwane z gardła rządowi" (GETTY, NurPhoto)

Lawina odejść z urzędów, nowe zadania związane m.in. z uchodźcami z Ukrainy, a także inflacja - to główne powody, które przekonały rząd premiera Mateusza Morawieckiego, by dosypać pieniędzy w urzędach wojewódzkich oraz podległych im jednostkach. "Wojewodowie otrzymują już z resortu finansów decyzje o wysokościach środków z rezerwy budżetowej" - pisze "DGP".

Średnio na pracownika ma w tym roku trafić ekstra 500 zł z wyrównaniem od 1 lipca 2022 r. Niemal takie samo wsparcie poza systemowymi podwyżkami trafiło do nas w 2019 r. – mówi dziennikowi Robert Barabasz, przewodniczący NSZZ "Solidarność" w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim.

Do naszych argumentów przychylił się Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Zrozumiał, że bez tych podwyżek dojdzie do lawiny odejść - podkreśla związkowiec.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Podwyżki w sferze budżetowej. Soboń wbija szpilę Tuskowi

Podwyżki dla urzędników bez rozgłosu

Według gazety "rząd nie chce rozgłosu dotyczącego hojności wobec najmniej zarabiających urzędników z terenu".

"Ta informacja jednak już dociera do innych struktur urzędniczych. Podwyżek dla wszystkich domagają się jeszcze w tym roku nauczyciele, a także służby mundurowe" - czytamy dalej.

- Nie wierzyliśmy, że te pieniądze znajdą się tak szybko. Chcemy mieć duży wpływ na ich podział. Nie powinny one trafić do dyrektorów, ale do pozostałych pracowników. Tym bardziej, że zostały wręcz wyrwane z gardła rządowi - mówi Krystyna Miąskowska, przewodnicząca NSZZ "Solidarność" w Gdańskim Urzędzie Wojewódzkim.

Eksperci przyznają, że decyzja o dosypaniu pieniędzy tylko niektórym może wywołać niezadowolenie u innych. – Skoro znalazły się pieniądze dla części urzędników, to zaraz zaczną się protesty, dlaczego nie ma ich dla reszty – mówi prof. Jolanta Itrich-Drabarek, były członek Rady Służby Cywilnej z Uniwersytetu Warszawskiego, cytowana przez "DGP".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(243)
Kane
rok temu
SMIECH Z PŁACZEM ALBO BEZ PŁACZU. EKSTRA 500 ZŁ.( Niech ktoś mi wytłumaczy co to znaczy EKSTRA PODWYŻKA 500 ZŁ). Przy tej inflacji cenie żywności, wysokościach rachunków, MINIMUM 1000 PLN w tym 2022 roku, i następne 1000 PLN od nowego roku 2023. Czy rządzący z PIS nie widzą poziomu inflacji, cen podstawowych produktów, o wyjściu z rodziną do kina czy na pizzę to niedługo będziemy pisać dofinansowanie z ZFŚS ( BEZZWROTNĄ ZAPOMOGĘ). Rządzący niech wam się oczy otworzą, bo macie je bardzo mocno zaklejone. Patrzycie na własne zarobki, jednocześnie bardzo krzywdzicie pracowników, którzy za was wykonują bardzo ciężką pracę.
zzz
rok temu
śmiech na sali, ciągle trąbią o podwyżkach a wypłata w urzędzie minimalnie wyższa niż płaca minimalna.
Bolek
2 lata temu
Pieniążki już się drukują :)
Lolek
2 lata temu
Zapraszam tych urzędników do wydawania decyzji w/s 500+, 300+, świadczeń rodzinnych, opiekuńczych, decyzji ZUS itd. Tam to się dopiero pracuje za miskę ryżu.
zośka
2 lata temu
Nauczyciele 1 września powinni siedzieć w domu nie dostali ani grosza.
...
Następna strona