Notowania

USA: Senat zgodził się na wart 2 biliony dolarów pakiet dla gospodarki

Niemal 10 proc. PKB Stanów Zjednoczonych wart będzie pakiet rozwiązań mających ratować gospodarkę w kryzysie. Senat przegłosował go w środę, w piątek pochyli się nad nim Izba Reprezentantów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Od kilku dni tak właśnie wyglądają ulice Nowego Jorku. Jeszcze kilka tygodni temu tętniły życiem (Fot: WOJCIECH KUBIK/EAST NEWS)

To największa pomoc finansowa dla gospodarki w historii. Pakiet przewiduje m.in. fundusz o wartości 500 mld USD na pomoc dla branż znajdujących się w trudnej sytuacji. Ponadto pakiet przeznacza 350 mld USD na pożyczki dla małych firm, 250 mld USD na zwiększoną pomoc dla bezrobotnych i 100 mld USD dla szpitali. Zapisano w nim również jednorazowe bezpośrednie transfery pieniężne w wysokości 1200 USD dla każdego Amerykanina zarabiającego mniej niż 75 tys. USD rocznie – informuje PAP.

Donald Trump podpisał w środę pakiet pomocowy.
Koronawirus w USA. Pakiet pomocowy z podpisem Trumpa

Izba Reprezentantów głosować będzie nad pakietem w piątek. Prezydent Donald Trump zapowiedział, że podpisze go bez zbędnej zwłoki.

W wyniku pandemii w Stanach Zjednoczonych zmarło ponad 900 osób, a zakażonych jest ponad 63 tys. W USA zamknięto tysiące firm, zagrożone są miliony miejsc pracy.

Koronawirus został zdiagnozowany w Polsce po raz pierwszy 5 marca - w Zielonej Górze
Koronawirus w Polsce i na świecie. USA i Hiszpania z coraz większym problemem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, usa, Donald Trump, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2020

DlaczegoNajlepsze jest to że bank centralny drukuje masowo pusty pieniądz za które kupuje obligacje własnego państwa i to nie powoduje inflacji??

26-03-2020

sekHiperinflacja za progiem. Za pół roku jedno jajko w cenie 50 USD

26-03-2020

wypierdek prezesowyAle glupie te Amerykany ! U nas w Polsce to PiS wydal tyle piniendzy na reklamowanie sie w Telewizorni przed wyborami, a ony na opieke lekarska ! GUPI … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)