Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MKS
|
aktualizacja

USA zapowiadają zwiększenie ceł na niektóre produkty z Unii Europejskiej

13
Podziel się:

Dodatkowe cła na części do samolotów i niektóre wina niemusujące, a także koniaki oraz brandy z Francji i Niemiec. Spór handlowy między USA a Unią Europejską wchodzi na kolejny poziom.

USA zapowiadają zwiększenie ceł na niektóre produkty z Unii Europejskiej
Wyższe cła obejmą m.in. koniak, czyli alkohol tradycyjnie produkowany we Francji (Pixabay)

Biuro Przedstawiciela Handlowego USA (USTR) zapowiedziało w środę podwyższenie ceł na niektóre produkty pochodzące z Unii Europejskiej. Mają objąć m.in. części do samolotów i wina z Francji oraz Niemiec. To kontynuacja sporu handlowego między obiema stronami – donosi PAP.

I tak, dodatkowe cła będą obowiązywały na części do samolotów i niektóre wina niemusujące, a także koniaki oraz brandy z Francji i Niemiec. Amerykański urząd nie sprecyzował, kiedy taryfy wejdą w życie ani ich wartości. Ogłosił, że będą opracowywane uzupełniające szczegóły.

USTR argumentuje, że UE nieuczciwie obliczyła wielkość ceł przeciwko Stanom Zjednoczonym zezwolonych w toczącym się sporze wrześniową decyzją Światowej Organizacji Handlu. Odmówiła zmiany swego postępowania i "musi podjąć pewne środki, aby zrekompensować tę niesprawiedliwość".

Zobacz także: Drugie dno konfliku USA-Chiny. Ekspert tłumaczy, o co toczy się gra

Agencja Bloomberg zwróciła uwagę, że środowe decyzje to kolejny rozdział w polityce wet za wet dotyczącej transatlantyckich taryf celnych. Szacuje ich wielkość na łącznie około 11,5 miliarda dolarów.

- Pandemia i jej wpływ na podróże lotnicze mocno dotknęły zarówno Airbusa, jak i Boeinga. Niedawny wzrost liczby przypadków Covid-19 zarówno w Europie, jak i USA również zwiększył prawdopodobieństwo wystąpienia drugiej fali recesji w UE i spowolnienia ożywienia w gospodarce USA. Może to przedłużyć problemy także dla producentów samolotów – ocenia Bloomberg.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
BBC
3 lata temu
Co za typy dochodzą do władzy, oszukiwałeś to idziesz to więzienia i nie ważne że byłeś kiedyś personą! Wszyscy równi wobec prawa!!;
GallAntonin
3 lata temu
3x POWTÓRZONA w artykule krótka lista, na co wzrośnie cło importowe do USA. Artykuły w WP są dla deb..li, bo ileż razy można powtarzać to samo w krótkim tekście? Ta sytuacja powtarza się bez przerwy. Nikt temu nie zaradzi?
JKo
3 lata temu
I bardzo dobrze. Trzeba jeszcze opodatkować Google, FB i resztę.
hegemon
3 lata temu
Wasale wymykają się hegemonowi i stąd represje - nas nie dotyczą , bo kupujemy a nie sprzedajemy !
prawnik
3 lata temu
A ten jeszcze bawi się w prezydenturę zamiast pakować swoje zabawki z White House, bo termin goni.