Trwa ładowanie...
bECcJDOZ
Notowania
Przejdź na

W 2021 będzie jeszcze drożej. Ukryty podatek wpłynie na ceny w sklepach

- Czekamy na ostateczne rozwiązanie Trybunału Sprawiedliwości UE, ale już wiemy, że rzecznik TSUE wypowiedział się o tym rozwiązaniu optymistycznie. W związku z tym rząd też jest dobrej myśli, że nie będzie blokady ze strony Unii Europejskiej i ten podatek od 1 stycznia faktycznie wejdzie. On oznacza, że sklepy duże, te które osiągają obroty powyżej 17 mln zł miesięcznie, będą musiały odprowadzić podatek. Może nie od razu pierwszego dnia, ale w dłuższej perspeltywie nie mam wątpliwości, że on zostanie przerzucony na konsumentów. Oczekiwałabym wzrostu cen dla wszystkich - wyjaśniała w programie "Money. To się liczy" Małgorzata Samborska, doradca podatkowy Grant Thornton.

0
0
29
Podziel się
Komentarze (29)
zobacz więcej komentarzy (29)
bECcJDPl
KOMENTARZE
(29)
Mariusz
9 miesięcy temu
Jak to powiadają?B nierychliwy ale tak sprawadliwy.
odmieniec
9 miesięcy temu
Durnowaci nie rozumieją, że składki do ZUS są tylko na jeden okres nieprodukcyjny w życiu człowieka,  a są dwa dzieciństwo i emerytura. Na co więc płacicie ? Na dzieciństwo ? No to emerytura wam się nie należy, bo skąd ??? Na emeryturę ? No to znaczy, że własne dzieciństwo kradniecie innym !
Cocojumbo
9 miesięcy temu
Polska to ciekawy kraj. Co chwilę wymyślają nowości......podatkowe. Pozdrowienia z UK
bECcJDPD
odmieniec
9 miesięcy temu
Każde dziecko zapłaci podatki ale nie na każde dziecko dostanie dzieciństwo. Emeryturę można mieć jak wychowa się potomka lub zapłaci się za jego wychowanie. To jest tak jak na bezludnej wyspie można mieć emeryturę jak wychowa się potomka a jak nie ma, z kim go zrobić to do śmierci trzeba pracować! To proste jest!
Yaa
9 miesięcy temu
Czy w szkole już uczą że w średniowieczu chłopi mieli super, bo pan i kościół łupili ich na mniej niż 40% (chociaż uczciwie trzeba przyznać że jakby złupili bardziej to by chłopki pomarli z głodu, więc o dobrym sercu mowy nie ma)
...
Następna strona