Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

W Polsce lepiej niż w Wielkiej Brytanii? Prezes PiS: to jest szansa

473
Podziel się:

- Cała Polska idzie do przodu, coraz bliżej jesteśmy średniej europejskiej - mówił w sobotę w Janowie Lubelskim prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że zgadza się z opinią, iż po 2030 roku polskiej rodzinie będzie się żyło lepiej niż angielskiej.

W Polsce lepiej niż w Wielkiej Brytanii? Prezes PiS: to jest szansa
Cała Polska idzie do przodu. Coraz bliżej jesteśmy średniej europejskiej - powiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS (East News, Lukasz Szelag/REPORTER)

W sobotę prezes PiS wziął udział w spotkaniu, na którym zainaugurowano akcję "Polska jest jedna - inwestycje lokalne". W trakcie swojego wystąpienia Kaczyński podkreślił, że program Prawa i Sprawiedliwości udaje się realizować w różnych aspektach, co przekłada się na realne korzyści dla mieszkańców.

Kaczyński zwracając się do obecnych na spotkaniu mieszkańców lubelszczyzny, zaznaczył, że "tutaj, w tym mieście, płace wzrosły przeszło dwukrotnie i to licząc od 2021 roku". - Oczywiście jest inflacja, ale do 2021 roku była niewielka. Na całej Lubelszczyźnie też szybko wzrastały płace - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mocna ocena Kaczyńskiego. "Obrzydliwe. Nie życzę sobie"

- Idziecie państwo jako Lubelszczyzna do przodu. Cała Polska idzie do przodu. Coraz bliżej jesteśmy średniej europejskiej - zaznaczył prezes PiS.

Według niego rozwój Polski jest bardzo dynamiczny. - I mamy szansę, tak jak to niedawno mówił szef angielskiej Labour Party, mówił to z przerażeniem, ale my nie mamy powodu się z tego powodu przerażać, że w 2030 roku polska rodzina będzie miała więcej niż angielska.

- Ja dobrze życzę Anglikom, ale jeszcze lepiej Polakom, żeby tak było. I na to jest szansa. A w ten sposób znajdziemy się w tej grupie państw europejskich, już powyżej Włoch, powyżej Hiszpanii, tych najbogatszych, jeszcze nie na górze tej grupy, ale będziemy już w tej grupie – mówił.

Po koniec lutego lider opozycyjnej brytyjskiej Partii Pracy Keir Starmer wyraził opinię, że jeśli obecna polityka gospodarcza w jego kraju się nie zmieni, Wielkiej Brytanii grozi to, że do 2030 r. pod względem PKB na osobę zostanie wyprzedzona przez Polskę.

Wielka Brytania jak Polska? Tego obawia się Partia Pracy

Starmer przywołując dane Banku Światowego wskazał, że w latach 2010-21 średni roczny wzrost gospodarczy Wielkiej Brytanii wynosił 0,5 proc., podczas gdy Polski - 3,6 proc., zaś wartość PKB na jednego mieszkańca w 2021 r. wynosiła w obu krajach odpowiednio 44 979 dolarów i 34 915 dolarów.

Jak wyliczają laburzyści, jeśli tempo wzrostu w obu krajach będzie się utrzymywać, do 2030 r. Wielka Brytania zostanie wyprzedzona przez Polskę, a do 2040 r. - także przez Węgry i Rumunię.

Starmer mówił także, że rządząca od 13 lat Partia Konserwatywna skierowała Wielką Brytanię na drogę powolnego upadku.

- Brytyjczycy zostają w tyle, podczas gdy nasi europejscy sąsiedzi się bogacą, zarówno na wschodzie, jak i w krajach takich jak Francja i Niemcy. Nie czuję się z tym komfortowo, nie czuję się komfortowo z trajektorią, na której wkrótce Wielka Brytania zostanie wyprzedzona przez Polskę. Nie jestem też gotów zaakceptować tego, co oznaczałyby konsekwencje tej porażki - oświadczył lider Partii Pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(473)
to prawda
7 miesięcy temu
zbliżamy się.... Z CENAMI! W niemczech niemal wszystko kosztuje już tyle samo (poza mięsem i produktami rolnymi ale już nad tym pracują), a niektóre rzeczy są nawet tańsze (słodycze przede wszystkim). żal PL
sympatyk PIS
7 miesięcy temu
Słuchamy konkretnych i pouczających wypowiedzi Pana Premiera Kaczyńskiego. Ich treść oraz sposób przekazania zasługuje na same plusy. Bełkot i kłamstwa opozycji kompromitują ich.
juzjest
7 miesięcy temu
juz jest lepiej, gadalem ze znajomym z anglii devopsem, powiedzialem ze zarabiam 4000 funtow w polsce pracujac zdalnie to wielkie oczy zrobil. nawet mu nie mowilem ze zarabiam wiecej i tylko go sprawdzalem
The
7 miesięcy temu
No i tak będzie jak mówi Jarosław !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
The
7 miesięcy temu
No i tak będzie jak mówi Jarosław !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona