Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W sobotę blokada zakopianki. Będą utrudnienia w ruchu

Mieszkańcy Krzyszkowic z Małopolsce zapowiadają blokadę przebiegającej przez ich miejscowość drogi krajowej nr 7, czyli zakopianki. Osoby, które planują wyjazd w Tatry będą musiały uzbroić się w cierpliwość.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W sobotę o godzinie 8 mieszkańcy Krzyszkowic zapowiadają blokadę przebiegającej przez ich miejscowość drogi krajowej nr 7. (Fot: Michal Adamowski/REPORTER)

W sobotę od godziny 8 do 11 mieszkańcy będą przechodzili po przejściu dla pieszych przecinającym zakopiankę.

- Chcemy tym sposobem zwrócić uwagę kierowców, lokalnego samorządu, władz wojewódzkich i zarządcy drogi na niebezpieczny problem, z którym walczymy każdego dnia - zaznaczyli.

Według nich Krzyszkowice to jedna z niewielu miejscowości na dwupasmowym odcinku zakopianki między Krakowem i Myślenicami, gdzie przechodzi się przez przejście dla pieszych pozbawione sygnalizacji świetlnej.

Obejrzyj:Budowa dróg, ile kilometrów w 2020? Szef GDDKiA ostrożnie: "plany są szerokie, ale będą rozłożone w czasie"

- Pędzące samochody stwarzają w tym miejscu dla pieszych duże zagrożenie. W sąsiednim Głogoczowie i Jaworniku wybudowano aż cztery kładki dla pieszych, a my nadal nie możemy doczekać się na rozwiązanie naszego problemu" - tłumaczą inicjatorzy protestu.

Rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikrut zaznaczyła w piątek, że blokada zorganizowana przez część mieszkańców ma się odbyć, chociaż zarządca dróg poinformował ich, na jakim etapie jest przebudowa skrzyżowania w Krzyszkowicach na bezkolizyjne, i przedstawił kolejne działania.

Zgodnie ze wstępną koncepcją w Krzyszkowicach na powstać bezkolizyjny węzeł w miejscu skrzyżowania zakopianki z drogą powiatową.

Przedstawicielka GDDKiA zapowiedziała, że jeżeli w sobotę dojdzie do blokady i zaczną powstawać zatory, policja będzie kierowała podróżnych na objazd.

W sobotę jest przewidywany bardzo duży ruch na zakopiance, ponieważ zaczynają się ferie w kolejnych pięciu województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim i wiele osób przyjedzie na wypoczynek w Tatry.

W ten weekend odbędą się także zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-01-2020

Michu2441Co za mądrzy inaczej ludzie. Przecież wiadomo że niedługo będzie S7 na całym odcinku Krakow Zakopane.

Rozwiń komentarze (1)