Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. OKT
|
aktualizacja

Oto gdzie najłatwiej znaleźć teraz pracę. Firmy wręcz biją się o ludzi

9
Podziel się:

Działające w Polsce firmy intensywnie rekrutują, a bitwa o najlepszych specjalistów wkracza na nowy, nieznany dotąd poziom. Tegoroczny styczeń przyniósł ogromny wysyp nowych ofert pracy, na portalach pojawiło się około 307 tys. ofert pracy. W porównaniu z pierwszym miesiącem 2021 roku to wzrost o 37 proc.

Oto gdzie najłatwiej znaleźć teraz pracę. Firmy wręcz biją się o ludzi
Firmy biją się o pracowników (pixabay.com, pixabay)

Z danych opublikowanych przez firmę Element dla Grant Thornton wynika, że polski rynek pracy wciąż dynamicznie się rozwija. Mimo wciąż trwającej pandemii pracodawcy masowo poszukują pracowników. Na 50 największych portalach rekrutacyjnych w samym tylko styczniu opublikowano ponad 307 tys. nowych ofert pracy.

Zobacz także: Kontrolerzy lotów poszukiwani. "Zarobki są bardzo wysokie"

Pracownicy poszukiwani

Liczba ta jest o 83 tys. ofert pracy większa niż w styczniu 2021, jednak co warte podkreślenie jest także wyższa — o 4 proc — do stycznia 2020, gdy do Polski nie dotarł jeszcze koronawirus.

Jak informuje Maciej Michalewski, CEO Element wzrost zainteresowania zatrudnieniem nowych pracowników dotyczy niemalże każdej branży, jakie były brane pod uwagę w badaniu. Najsilniejszy głód pracowników odczuwalny jest w IT, gdzie w styczniu 2022 pojawiło się o 87 proc. więcej ofert niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wysokie zapotrzebowanie notują także zawody związane z prawem, gdzie skala wzrostu rdr wynosi 79 proc.

Ogromna ilość ofert

Wśród największych polskich miast najwięcej nowych ofert pracy pojawiło się w Warszawie, Krakowie oraz we Wrocławiu. Po drugiej stronie szali znalazły się Bydgoszcz, Katowice i Poznań, gdzie popyt na nowych pracowników jest najmniejszy.

W największych miastach Polski w przeliczeniu na 1000 mieszkańców przypada średnio 13,9 ofert pracy. W zeszłym roku było to zaledwie 8,8 rok oferty na 1000 mieszkańców.

Największym zainteresowaniem cieszą się takie stanowiska jak dyrektor finansowy/CFO (wzrost o 212 proc.), dyrektor handlowy (wzrost o 108 proc.), czy administrator IT (wzrost o 180 proc.)

Tysiące ofert pracy. Sprawdź i znajdź wymarzoną dla siebie pracę już dziś!
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Piotr
rok temu
problemem jest brak obowiązku pracy, pracodawcy mimo że spełniasz wymagania co do stanowiska i tak mają dobrowolność w wyborze. Polska jest jedynie nastawiona na pracowników fizycznych a głównie Ukrainców, więc najlepiej się wyprowadzić żeby mieć normalne życie i zawód o który się walczy. Ja jako kwalifikowany technik administracji cieszę się obecnie z pracy na magazynie bo tylko to mi zaproponowali. Jeśli chcesz się rozwijać to nie w tym kraju heh
Piotr
rok temu
nie polecam Poznania czy w ogóle większych miast
Igor
2 lata temu
To jest takie bajdurzenie, w Kielcach jest naprawdę dużo ofert, ale 90% jest skierowana do studentów, praca na 3 zmiany. Osoba taka jak ja która chce sobie dorobić w czasie pozalekcyjnym nawet nie ma co szukać na portalach. Tyle jeżeli chodzi o ilość ofert pracy.
jaca
2 lata temu
Popyt na dyrektorów, kto by pomyślał ...
Mgr
2 lata temu
Praca jest, ale wypłata nieadekwatna do warunków życia.