Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Powstaje całkiem nowy zawód. Będzie trzeba zdobyć specjalizację

7
Podziel się:

Psychoterapeuta uzależnień to nowa specjalizacja, która powstanie w Polsce. Będzie miała pomóc w zmaganiach pacjentów z zaburzeniami nawyków i popędów, a także prowadzić psychoterapię dla osób z zaburzeniami związanymi z używaniem alkoholu, środków odurzających, substancji psychotropowych i nowych substancji psychoaktywnych.

Powstaje całkiem nowy zawód. Będzie trzeba zdobyć specjalizację
Psychoterapeuta uzależnień będzie prowadzić psychoterapię dla osób z zaburzeniami związanymi z używaniem alkoholu (Flickr, Patrik Kristian (CC.BY.2.0) Flickr)

To będzie odrębny zawód. Prace już się toczą. Właśnie trwają już konsultacje społeczne w sprawie przepisów, które określą zasady zdobywania tej specjalizacji - informuje serwis wartowiedziec.pl.

Zobacz także: Zakaz alkoholu dla niezaszczepionych? Prof. Horban: To mogłoby przynieść pewien efekt

Jednak, aby zostać psychoterapeutą uzależnień trzeba mieć ukończone studia wyższe na kierunkach: medycyna, pielęgniarstwo, praca socjalna, psychologia, pedagogika, pedagogika specjalna, socjologia, resocjalizacja, zdrowie publiczne, nauka o rodzinie, teologia lub filozofia - wylicza portal pulshr.pl.

By móc prowadzić psychoterapię będzie trzeba zrobić w tym kierunku specjalizację. W uzasadnieniu do projektu przepisów określających nowy zawód wskazano, że specjalista będzie przygotowana do pracy z "osobami z zaburzeniami związanymi z używaniem alkoholu, środków odurzających, substancji psychotropowych i nowych substancji psychoaktywnych, zaburzeniami nawyków i popędów oraz bliskich tych osób" - donosi portal.

Psychoterapeuta uzależnień będzie mógł prowadzić zarówno terapie indywidualne, jak i grupowe. Do tego będzie umieć stawiać diagnozy problemowe, planowana i ewaluować leczenie uzależniania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Goni
2 lata temu
Nowy zawód? Od lat jest już uregulowany przepisami, są specjaliści psychoterapii uzależnień i instruktorzy terapii uzależnień. Co za bzdura że to coś nowego...... Kto to napisał???
rer
2 lata temu
A dlaczego nie historycy? Połowa polityków to historycy, to i leczyć na pewno potrafią, np. z uzależnienia od prezesa albo Niemiec?
oppo
2 lata temu
Co w tym nowego?
psycholog teo...
2 lata temu
Tylko codzienna modlitwa i regularne przystępowanie do sakramentów są w stanie skutecznie pomóc człowiekowi w walce z jego słabościami. Tak nam dopomóż Bóg!
moj nick
2 lata temu
Mam nadzieje, ze pierwszym klientem bedzie pan prezes.