Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

W Wielkiej Brytanii ma powstać pierwsza kopalnia węgla "od dekad". "To cios dla ekologów"

264
Podziel się

Firma West Cumbria Mining zamierza otworzyć pierwszą od kilkudziesięciu lat nową kopalnię węgla. Rząd dał zielone światło inwestycji, mimo ostrego sprzeciwu ekologów.

Wielka Brytania powraca do węgla
Wielka Brytania powraca do węgla (West Cumbria Mining Company, mat. prasowe)
bDzzIEJh

Nowa kopalnia ma powstać Whitehaven na północy Anglii. Zostanie zbudowana tuż obok kopalni Haig Colliery, która została zamknięta w połowie lat 80. Pracę w nowej kopalni ma znaleźć nawet 500 osób.

Lokalne władze zgodziły się na inwestycje już w marcu, ale pomysł budowy kopalni spotkał się z ostrą krytyką ekologów i części mieszkańców regionu. Sprawa trafiła więc do brytyjskiego rządu, który mógł zahamować inwestycje. Jednak ostatecznie tego nie zrobił, co oznacza, że nie ma już żadnych przeszkód, by ruszyć z budową.

Zobacz także: PGE obiera kurs w stronę zielonej energii. "Mamy wizję". Obejrzyj wideo:
bDzzIEJj

Prace mogłyby ruszyć już na początku 2020 roku. - Informacja o zgodzie rządu to po prostu fantastyczna wiadomość - skomentował konserwatywny poseł Trudy Harrison.

Nie każdy jednak podchodzi do inwestycji z takim entuzjazmem. - To gigantyczny cios dla obrońców klimatu - uważa poseł Liberalnych Demokratów Tim Farron. Dodał, że północna Anglia powinna raczej skupić się na odnawialnych źródłach energii, a nie powracać do węgla.

bDzzIEJp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzzIEJK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(264)
P.
rok temu
W niemczech elektrownia węglowa w 2020, w UK kopalnia węgla w 2020, a polski przemysł węglowy UE chce zaorać i zrównać z ziemią... Mam nadzieję że wszyscy normalni ludzie widzą, że coś tutaj jest nie tak.
max
rok temu
Madejski a co z największymi trucicielami Europy Niemcami którzy zamykają elektrownie atomowe a budują węglowe, masz zakaz pisania o nich?
karol
rok temu
Ekologia,to tylko dym z komina? A czym się myją tz.ekolodzy,w czym piorą swoją bieliznę ? Nie czasem w proszkach,które spływając powodując zanieczyszczenia chemiczne. A czym się udają na miejsca protestów? Idą piechotą? Oto cała ich geneza.
bDzzIEJL
migluk
rok temu
Węgiel jest jedną z czterech podstawowych jednostek stanowiących budulec wszechświata i z największą możliwą liczbą stabilnych związków chemicznych. Węgiel stanowi chemiczną podstawię życia, jest obecny we wszystkich organizmach żywych. A największym, najpowszechniejszym gazem cieplarnianym jest para wodna.... Reszta to ekobiznes, polityka i finanse...
robertWWA
rok temu
Wlk. Brytania to nie Polska i nie rozwali swojej nowej inwestycji tylko dlatego że na świecie jest pewne środowisko które uważa iż antropologiczny wpływ na klimat jest na tyle duży że prowadzi do jego zmian (sic).
...
Następna strona