Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Wakacje z wirusem. Biura kuszą darmowymi testami

14
Podziel się:

Polacy ostrożnie rezerwują zagraniczne wyjazdy i szukają głównie ofert, które mają w pakiecie bezpłatny test i możliwość bezkosztowej zmiany terminu. Chętniej rezerwujemy wakacje w kraju.

Wakacje z wirusem. Biura kuszą darmowymi testami
Polacy ostrożnie rezerwują zagraniczne wakacje. (WP, Witold Ziomek)
bEKvLVbF

Zbliża się sezon wakacyjny. Polacy na razie ostrożnie rezerwują zagraniczne wakacje i czekają, czy liczba zachorowań będzie spadać - pisze "Rzeczpospolita".

Biura podróży kuszą klientów dodatkowe opcje, m.in. możliwością bezkosztowego odwołania lub przełożenia wyjazdu, a możliwość wykupienia takich dodatkowych ubezpieczeń jest znacznie tańsza niż w poprzednich latach.

Takie dodatkowe zabezpieczenie to jednak kolejny koszt. Bo w wielu przypadkach turysta musi zapłacić jeszcze za test na koronawirusa.

bEKvLVbH
Zobacz także: Bon turystyczny. Hotelarz ocenia: kropla w morzu potrzeb

– Widać wyraźnie, że turyści poszukują na wakacje krajów, które ułatwiały dostanie się do nich, oferując np. testy antycovidowe na lotnisku przylotowym. Tak jest w Turcji i Egipcie. Bądź biura podróży rekompensowały turystom ich koszt lub też zapowiedziały podjęcie środków maksymalizujących bezpieczeństwo turystów – np. priorytetowe szczepienia personelu obsługującego branżę turystyczną, jak jest to w Grecji, lub możliwe zwolnienie turystów z obowiązkowych testów, jeśli podróżują oni z biurami podróży. Tak było w wypadku Tunezji – mówi "Rzeczpospolitej" Radosław Damasiewicz, prezes Travelpanet.pl.

Dlatego na odległym miejscu w rankingu rezerwowanych krajów znajduje się np. Bułgaria, która do tej pory nie wprowadziła dla turystów żadnych ułatwień.

bEKvLVbN

– Niewykluczone, że przynajmniej na jakiś czas test na Covid-19 stanie się elementem składowym pakietu turystycznego, tak jak obowiązkowe ubezpieczenie. To pociąga za sobą koszty, które w ostatecznym rozrachunku poniesie klient biura podróży. Rzecz w tym, by skala tych dopłat była jak najmniejsza. Touroperatorzy mają większe możliwości niż pojedynczy turyści, by wynegocjować lepsze stawki testów antycovidowych dla klientów. Przestrzeń do negocjacji jest, skoro test PCR na Lotnisku Chopina kosztuje 520 zł, w Modlinie 450 zł, we Wrocławiu 350 zł, a w Poznaniu 290 zł – mówi "Rzeczpospolitej" Radosław Damasiewicz.

Niepewna sytuacja na świecie wyraźnie wpłynęła na wzrost zainteresowania krajową turystyką.

- W marcu, po ogłoszeniu lockdownu i zamknięciu obiektów noclegowych, widzieliśmy ostrożność i obniżone zainteresowanie turystów. Natomiast kwiecień to eksplozja zapytań wysyłanych z Nocowanie.pl do naszych obiektów. W tej chwili kierunek numer 1 to dwa województwa - mówi Tomasz Machała, prezes Nocowanie.pl.

bEKvLVbO

Jak dodaje, zachodniopomorskie i pomorskie dostaje zdecydowanie najwięcej pytań o noclegi w jego serwisie.

- Hitem tego roku będą z pewnością domki. Wszyscy mamy dość czterech ścian dlatego o wielkich hotelach myślimy mniej chętnie. Są takie miejscowości nadmorskie, w których w niektórych terminach letnich nie ma już mowy o znalezieniu wolnego domku. Druga najbardziej popularna kategoria to kwatery i pensjonaty - mówi prezes nocowanie.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKvLVci
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Monique
6 miesięcy temu
Mam pytanie do zorientowanych. Wykupiłam wakacje w Grecji w 10.2019 na lipiec 2020- zaliczka 2300zł. W związku z zawirowaniami z Covidem miałam do wyboru voucher lub przeniesienie na kolejny rok, więc przeniosłam na lipiec 2021 . I teraz jestem w kropce,bo żeby wyjechać muszę pokryć koszty testów PCR ( 4x ok 400zł) , jeśli nie zniosą kwarantanny po powrocie to też testy i kolejny wydatek. Czy w tej sytuacji mogę ubiegać się o rozwiązanie umowy w związku ze zmianą warunków bez pokrywania kosztów rezygnacji ( biuro twierdzi że to całość zaliczki) ?
Ola
6 miesięcy temu
Mam nadzieję, że uda mi się w końcu wyjechać na jakieś wakacje. Mam już w planach pobyt w Grand Lubicz w Ustce, tylko dobrze by było, gdyby w końcu coś otworzyli.
Ola
6 miesięcy temu
Mam nadzieję, że uda mi się w końcu wyjechać na jakieś wakacje. Mam już w planach pobyt w Grand Lubicz w Ustce, tylko dobrze by było, gdyby w końcu coś otworzyli.
bEKvLVcj
szachjoka
7 miesięcy temu
Nasze Biura Podróży POWINNY natychmiast przedłużyć ważność voucherów z ub. roku, wydanych zamiast zwrotu zaliczki ! Jak się nie wykorzysta vouchera do dnia planowanego wyjazdu w ub. roku TO PIENIĄDZE biuro zaksięguje na swoje konto! Prosiłam ITAKę i ODMÓWIONO mi...chcą mnie zmusić do wyjazdu i jak nie pojadę gdzieś tam z nimi, to mam się pożegnać z MOIMI PIENIĘDZMI !!!!!!
Asia
7 miesięcy temu
Jak jest sens testowania osób które podróżują z punktu A do B ? Skoro w Polsce i Egipcie jest wirus.To tak samo powinni być testowani np podróżni pociągu np z Gdyni do Warszawy.W tym wszystkim chodzi o kasę.A Turcja i Egipt chcą znieść od końca kwietnia wymóg testu przy przylocie.Brawo czas skończyć z tym debilizmem.Następna sprawa test na lotnisku w Egipcie 30 dolarów 120zł a Polsce 400 zł Dlatego Polski rząd wymyśli że nie wolno się testować poza granicami kraju