Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Waloryzacja 2019 stała się faktem. Listy od ZUS już w drodze

135
Podziel się:

Seniorze i rencisto, spodziewaj się listu od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W najbliższych tygodniach w skrzynce pocztowej znajdziesz informację, ile dokładnie wyniosła waloryzacja renty i emerytury.

ZUS właśnie rozpoczął wysyłkę listów do ubezpieczonych. W sumie 8,5 mln dostanie korespondencję od Zakładu
ZUS właśnie rozpoczął wysyłkę listów do ubezpieczonych. W sumie 8,5 mln dostanie korespondencję od Zakładu (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

ZUS właśnie rozpoczął wysyłkę listów z informacją o wysokości emerytury i renty po waloryzacji. W ciągu miesiąca do emerytów i rencistów trafi blisko 8,5 mln korespondencji. Pierwsze kilkaset tysięcy listów właśnie opuściło oddziały ZUS.

- Pierwszych 710 tys. listów jest wysyłanych od rana 11 marca. Do klientów trafią do czwartku - informuje money.pl Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak dodaje, w ciągu najbliższych tygodni do emerytów, rencistów oraz osób na świadczeniach przedemerytalnych trafi prawie 8,5 mln listów. - Zakończenie wysyłki zaplanowane jest na 12 kwietnia - dodaje.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że pieniądze są wypłacane automatycznie w terminach, w których klienci standardowo otrzymują emeryturę lub rentę. To 1, 6, 10, 15, 20 i 25 dzień miesiąca.

Zobacz także: Obejrzyj także: 13. emerytura. "Podstawową kwestią jest to, że trzeba zdążyć"

W 2019 roku wskaźnik waloryzacji wynosi 2,86 procent. W tym roku jednak waloryzacja była gwarantowana - seniorzy i renciści nie mogli otrzymać mniej niż 70 zł brutto. Taki bonus otrzymali ci, którzy mają świadczenia w zakresie od 1100 zł brutto do 2450 zł brutto. Wszyscy pozostali mieli już waloryzację procentową - 2,86 proc. ekstra.

Jednocześnie od 1 marca 2019 roku najniższa emerytura, renta z powodu całkowitej niezdolności do pracy, renta socjalna i rodzinna wzrosły do 1100 zł. Z kolei renta z powodu częściowej niezdolności do pracy urosła do 825 zł. Waloryzacja objęte są świadczenia wypłacane przed 1 marca.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(135)
.....
5 lata temu
Tutaj możesz opluwać PIS bo jeżeli napiszesz coś na POKO to skasują dranie.
jerzy
5 lata temu
Waloryzacja nie pokrywa nawet w cześci podwyzek cen , nie wspominajac o inflacji.Ja , 54,72, zona 56.70.....właśnie szukamy ofert na wczasy w ciepłych krajach ale dla takich, z takimi pieniedzmi - nie ma . A mialo byc tak pieknie , chroniony Panie Prezesie.
J-23!
5 lata temu
Ciemny lud znowu kupił oszustwo!!!Miało być 3,28% a jest 2,87% ale za to będzie trzynastka w wysokości 888 zł.!!!Dobre panisko z Żoliborskiego kurdupla!!!
cired
5 lata temu
Ten ZUS to jedno wielkie bagno , mafia okradania i kłamstwa za dużo biurokracji w Polsce i się powiększa .
UE = równi? ?...
5 lata temu
Niemiecki emeryt 1276 Euro polski emeryt 398 Euro
...
Następna strona