Notowania

Waloryzacja 2019 stała się faktem. Listy od ZUS już w drodze

Seniorze i rencisto, spodziewaj się listu od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W najbliższych tygodniach w skrzynce pocztowej znajdziesz informację, ile dokładnie wyniosła waloryzacja renty i emerytury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
ZUS właśnie rozpoczął wysyłkę listów do ubezpieczonych. W sumie 8,5 mln dostanie korespondencję od Zakładu (Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

ZUS właśnie rozpoczął wysyłkę listów z informacją o wysokości emerytury i renty po waloryzacji. W ciągu miesiąca do emerytów i rencistów trafi blisko 8,5 mln korespondencji. Pierwsze kilkaset tysięcy listów właśnie opuściło oddziały ZUS.

- Pierwszych 710 tys. listów jest wysyłanych od rana 11 marca. Do klientów trafią do czwartku - informuje money.pl Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak dodaje, w ciągu najbliższych tygodni do emerytów, rencistów oraz osób na świadczeniach przedemerytalnych trafi prawie 8,5 mln listów. - Zakończenie wysyłki zaplanowane jest na 12 kwietnia - dodaje.

Minimum 70 zł miesięcznie - o tyle wzrosną najniższe emerytury od marca 2019 roku
Waloryzacja emerytur 2019. Sprawdź, o ile więcej dostaniesz

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że pieniądze są wypłacane automatycznie w terminach, w których klienci standardowo otrzymują emeryturę lub rentę. To 1, 6, 10, 15, 20 i 25 dzień miesiąca.

Obejrzyj także: 13. emerytura. "Podstawową kwestią jest to, że trzeba zdążyć"

W 2019 roku wskaźnik waloryzacji wynosi 2,86 procent. W tym roku jednak waloryzacja była gwarantowana - seniorzy i renciści nie mogli otrzymać mniej niż 70 zł brutto. Taki bonus otrzymali ci, którzy mają świadczenia w zakresie od 1100 zł brutto do 2450 zł brutto. Wszyscy pozostali mieli już waloryzację procentową - 2,86 proc. ekstra.

Duża część emerytów i rencistów jest zachwycona podwyżkami. - Najpierw się zabiera, a potem daje - mówią jednak byli wojskowi.
Waloryzacja emerytur 2019. "Fantastyczna informacja. Będzie na leki i na opał"

Jednocześnie od 1 marca 2019 roku najniższa emerytura, renta z powodu całkowitej niezdolności do pracy, renta socjalna i rodzinna wzrosły do 1100 zł. Z kolei renta z powodu częściowej niezdolności do pracy urosła do 825 zł. Waloryzacja objęte są świadczenia wypłacane przed 1 marca.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-03-2019

iwObniżyli waloryzację ,żeby rzucić ochłapem łapówkowym , dranie ! 1, 8% wg GUS inflacja emerycka ! Horrendum ! Przy takich wzrostach cen leków, warzyw, … Czytaj całość

11-03-2019

To Jest powaloneOk super, że dali kasę. Ale się pytam po jakiego wuja wydawać kasę na wysyłanie listów. Przecież jak dostaną rentę czy emeryturę to zobaczą,.że.mają … Czytaj całość

11-03-2019

MKKKWysłali pocztę a znaczki droższe od całej waloryzacji tak się cieszy rząd.

Rozwiń komentarze (135)