Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawskie Bemowo wynajmuje park miejski za grosze. Wystarczy 400 zł dziennie

Chiński Festiwal Światła zawita w tym roku do Warszawy i rozlokuje się na terenie Fortu Bema. Stolica Bemowo, która wynajęła teren organizatorom, policzyła sobie za to 414 złotych dziennie za ponad 71 tys. metrów kwadratowych powierzchni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Facebook.com)
Tak prezentuje się wystawa Chińskiego Festiwalu Światła, którą mogą podziwiać mieszkańcy Warszawy w Forcie Bema. (Fot: Chiński Festiwal Światła)

Samorządowcy z Bemowa postanowili tchnąć życie w Fort Bema, który zamiera w okresie zimowym. W tym celu wynajęli 71 mkw. pod organizację Chińskiego Festiwalu Światła w dniach od 8 listopada do 7 lutego.

Jak informuje "Polska The Times", festiwal wzbudził sprzeciw lokalnych aktywistów. Zapytali się oni dzielnicowego ratusza, ile Bemowo zarobi na wynajmie. Dziennikarze dowiedzieli się, że Progresja Music Zone, organizator festiwalu, zapłaci za wynajem dokładnie 414,53 złote netto za każdy dzień dzierżawy ok. 71 tys. gruntu oraz 3,50 złotych netto miesięcznie za każdy mkw. gruntu przeznaczonego na strefę gastronomiczną.

Zatem za cały okres trwania dzierżawy, na konto dzielnicy Warszawy wpłynie ok. 47 tys. złotych netto (czynsz za listopad został ustalony w wyższej kwocie 18 tys. złotych). Doliczyć do tego trzeba będzie jeszcze zyski ze strefy gastronomicznej. Jak policzył portal polskatimes.pl, wynajem 1 mkw. kosztuje organizatora… pół grosza dziennie.

Zobacz też: Ekonomiczne koszty smogu. Debata money.pl

Chiński Festiwal Światła to wystawa, która składa się z konstrukcji pokrytych kolorowymi tkaninami. Są one podświetlane setkami tysięcy żarówek LED - nie brakuje też elementów neonowych. W trakcie trwania imprezy ma miejsce również jarmark tradycyjnego chińskiego rynku rękodzielniczego

Jeśli opłaty za wywóz odpadów są zbyt niskie, gmina może spodziewać się kontroli
Opłaty za śmieci. Jak są za niskie, to będzie kontrola

Fort Bema jest parkiem miejskim na terenie Bemowa. Powstał w ramach budowy pierścienia fortów Twierdzy Warszawa. W trakcie II wojny światowej Niemcy wykorzystywali ten teren na magazyny wojskowe. W latach 80. XX w. fort został przekazany Wojskowemu Klubowi Sportowemu Legia Warszawa. W 2002 roku dzielnica poddała teren rewitalizacji.

Janosikowe nie jest tylko warszawskim problemem.
Janosikowe zostaje mimo wad. Samorządowcy biją na alarm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-12-2019

Do Prezydenta TrzaskowskiegoA Bilety NA CHINŚKI FESTIWAL ŚWIATŁA SĄ KOSZT OK. 30 ZŁ OD OSOBY !!!!!!

19-12-2019

CeprCzy będzie można tam też nabyć tradycyjne chińskie baranki z Zakopanego?

21-12-2019

ObywatelA gdyby nie było tej imprezy, to ile by zarobiło miasto? Czy ktoś chciał dać więcej? A może teren leżałby odłogiem i generował tylko koszty? Czyżby … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)