Notowania

Ważny dzień dla Henryka Kani. W środę posiedzenie rady wierzycieli

Na środowe popołudnie zaplanowano posiedzenie rady wierzycieli Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Mają oni zdecydować, co dalej z jednym z największych producentów wędlin w regionie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Henryk Kania (na zdjęciu) ma plan, jak wyjść z problemów finansowych. Nie wiadomo jednak, czy zaakceptują go wierzyciele (Fot: Leszek Szymański)

Jak informuje "Puls Biznesu", w tej chwili na stole są trzy propozycje.

Pierwszą z nich wysunął sam Henryk Kania, większościowy akcjonariusz i tymczasowy szef spółki. Chciałby on stworzyć spółkę celową, która miałaby kontynuować produkcję i prowadzić normalną działalność.

Spółka ta wydzierżawiłaby od ZM Henryk Kania zakłady produkcyjne - te największe w Pszczynie, Goczałkowicach-Zdroju, Mokrsku oraz Ćwiklicach. Tam praca odbywałaby się bez zakłóceń. Zyski ze spółki celowej miałyby trafiać do tej giełdowej, która dziś ma problemy. Docelowo ZM Henryk Kania miałyby zostać przejęte właśnie przez spółkę celową.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Inne propozycje mają konkurenci. Tarczyński chciałby przejąć zakłady Kani za 120 mln zł. To jednak jest obiektem sporu, bo Henryk Kania zarzuca dolnośląskiej firmie manipulacje giełdowe.

Komisja Nadzoru Finansowego zbada wniosek ZM Henryk Kania.
ZM Henryk Kania zarzuca Tarczyńskiemu manipulację. Do przejęcia daleka droga

"PB" pisze, że na stole jest również oferta Cedrobu, który chciałby dzierżawić zakłady Kani za 200 tys. zł miesięcznie. Później miałby je przejąć.

W środowym posiedzeniu mają uczestniczyć najwięksi wierzyciele Henryka Kani. Wśród nich są banki: Handlowy i Alior, a także burmistrz Pszczyny, przedstawiciel Roberta Piniego (jednego z największych dostawców) oraz reprezentant mniejszych wierzycieli.

Wędliny Tarczyński i Henryk Kania mogą mieć jednego właściciela.
Tarczyński chce przejąć ZM Henryk Kania. Złożył ofertę

Według informacji dziennika, wciąż możliwe jest, że w środę żadne wiążące decyzje nie zapadną. Zdania co do wyboru scenariusza są bowiem podzielone.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-08-2019

Stop kiełbasieOglądam nieraz miłośników produktów Kani:spasione wieprze z ich zatuczonymi bachorami,wartość koszyka w markecie to 500 PLN z czego 70 procent to … Czytaj całość

28-08-2019

TomekDifosforany, benzonesan środowy, substancje przeciwzbrylajace e19, e28 i wiele innych, no i mięso jest też mięso... Pokarm dla wielbicieli raka.

28-08-2019

ZjjzjolKania chce druga spółkę. Niby nie będzie jego ale pewnie kasa będzie spływała na konto. Jest klient to nie sprzeda skoro ma tak duże problemy.

Rozwiń komentarze (30)