Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Ważny sygnał z USA. Jest już reakcja

9
Podziel się:

Bank Centralny Stanów Zjednoczonych (Fed) podniósł w środę swoją stopę procentową o trzy czwarte punktu procentowego, starając się ostudzić najbardziej intensywny wybuch inflacji od lat 80. Szef Fed Jerome Powell powiedział na konferencji prasowej, że nie wierzy, iż gospodarka USA jest obecnie w recesji.

Ważny sygnał z USA. Jest już reakcja
Szef Fed Jerome Powell podczas konferencji prasowej 27 lipca, po podwyżce stóp procentowych (East News, AP)

Ostatnie oświadczenie nie dało jednoznacznych wskazówek co do dalszych kroków Fed, a decyzja ta będzie w dużej mierze zależała od tego, czy nadchodzące dane pokażą, że inflacja zaczyna zwalniać.

Przy ostatnich danych pokazujących wzrost cen konsumpcyjnych w tempie ponad 9 proc. rocznie, inwestorzy oczekują, że amerykański bank centralny podniesie stopę procentową o co najmniej pół punktu procentowego na wrześniowym posiedzeniu.

Komentarz szefa banku centralnego Jerome Powella uspokoił inwestorów.

Mówił on, że bank w pewnym momencie spowolni tempo wzrostu, dodając, że urzędnicy będą ustalać politykę na zasadzie spotkania po spotkaniu, zamiast oferować "jasne wytyczne" dotyczące ich kolejnego ruchu w sprawie stóp procentowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rekordowa inflacja w Polsce. "Prezes Glapiński stracił wiarę w swoje słowa"

Powell powiedział na konferencji prasowej, że "nie wierzy, iż gospodarka USA jest obecnie w recesji".

Gotowość Powella do tego, by pozwolić danym kierować się w przyszłości, była czymś, co ucieszyło rynek. Nie powiedział automatycznie, że potrzebujemy kolejnej podwyżki stóp - powiedział Reutersowi Peter Tuz, prezes Chase Investment Counsel w Charlottesville w Wirginii.

Bloomberg informuje, że około 90 proc. firm z indeksu S&P 500 skoczyło, podczas gdy Nasdaq 100 wzrósł o 4,5 proc.

Środowa podwyżka była szeroko oczekiwana przez inwestorów.

Ważne, że to była jednogłośna decyzja — powiedział Jack Ablin, główny oficer inwestycyjny i partner założyciel w Cresset Capital. Dodał, że to było odpowiednio wyważone w stosunku do oczekiwań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Czy
2 lata temu
orkiestra będzie grała nam do końca?
edc
2 lata temu
czyli gielda w bedzie nurkowac daaaaaaleko....
Struktura
2 lata temu
zarobków podziału wytworzonego przez ludzi pracy PKB w Polsce w skali MACRO tworzy trudności których metodami ekonomi zachodu i świata nie da się rozwiązać, bo wszystko działa odwrotnie.
Skutek
2 lata temu
Maluczki finansowo zastanawia się jak przeżyć do końca miesiąca, krezus finansowy jak pohulać bez względu na koszty i bez ryzyka przetrzymać a nawet trochę zarobić. To steruje naszym rozwojem gospodarczym, skumulowane 1,5bln złotych jest bezużyteczne. Biznes ma swoją kasę w depozytach już 270mld złotych i zadłużać się nie musi, a że nie ryzykuje w nowe inwestycje? Cóż nie musi. Niech robi to rząd! Biznes może spokojnie czekać, zwłaszcza, że może trzeba będzie uciekać z powodu wojny za granicą.
Analiza
2 lata temu
reklam finansowych w naszych tv. 7 dotyczy chwilówek i kart do konta, 2 kredytów gotówkowych, 1 kredytów hipotecznych. I to wystarczy do zastanowienia jaka jest sytuacja finansowa społeczeństwa w Polsce. Reklam funduszy inwestycyjnych czy akcji giełdowych prawie niema.