Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czy to już koniec wzrostów na EURUSD?

0
Podziel się:

Coraz większa ilość banków inwestycyjnych prognozuje koniec wzrostu wartości euro wobec dolara i odwrócenie tego trendu.

Czy to już koniec wzrostów na EURUSD?

Takie opinie są na rynku walutowym relatywnie istotne, gdyż na podstawie analizy fundamentalnej nie można de facto ustalić optymalnego poziomu kursu walutowego. Ten sentyment to efekt niemocy popytu w ustanowieniu nowego rekordu na EURUSD. W piątek miał on na to półtorej godziny - po słabych danych o zatrudnieniu mieliśmy wzrost do 1,4940, ale szybko do gry włączyła się podaż i po 16.00, a zatem po niezłym ISM było wiadomym, iż sprawa rekordu przepadła. Perspektywa na dalsze wzrosty jest rzeczywiście mglista. Ponad poziomem 1,49 mamy już naprawdę silny opór co powoduje, iż granica 1,50 przestała być wyłącznie psychologiczną. Wiele wskazuje na to, iż czeka nas przynajmniej większa korekta z poziomami wsparcia na 1,4383 i 1,4309.

Pozostałe główne waluty zachowywały się w rytm euro, choć należy wspomnieć nowy rekord franka szwajcarskiego. Zaraz po danych o zatrudnieniu kurs USDCHF obniżył się do 1,0731, jednak potem mieliśmy odbicie i obecnie jesteśmy na poziomie 1,0883. Obecny sentyment zdecydowanie faworyzuje dolara. Euro (i po części innym walutom europejskim) przeszkadza sytuacja techniczna, jen traci na poprawie sentymentu na rynkach akcji, zaś funt będzie w defensywie przed prawdopodobnym cięciem stóp.

Piątek był kolejnym dniem umocnienia złotego. USDPLN otworzył się już poniżej 2,42, zaś EURPLN poniżej 3,60, co stanowiło już umocnienie wobec czwartkowego zamknięcia. Notowaniom towarzyszyła spora zmienność, a dobre nastroje na giełdzie i próby ataku przez popyt na EURUSD sprawiały, że zahaczaliśmy już o poziomy 2,4070 na USDPLN i 3,5880 na EURPLN. Na początku bieżącego tygodnia możemy jednak mieć do czynienia z osłabieniem, jako że znacząca część spadku na EURUSD nastąpiła już po ustaniu handlu w Warszawie. Czynniki krajowe będą miały raczej drugorzędne znaczenie.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)