Notowania

12 listopada wolne. Sprawą zajmie się Senat

W czwartek senatorowie zajmą się specjalną ustawą o ustanowieniu poniedziałku 12 listopada dniem wolnym od pracy. Czeka nas kolejny długi weekend.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michał Dyjuk/Reporter)
Polacy mogą świętować i 11 i 12 listopada. Choć nie wszyscy

W związku z tym, że 11 listopada w tym roku wypada w niedzielę i pracownicy nie mogą sobie odebrać dnia wolnego za ten dzień, posłowie PiS postanowili wydłużyć świętowanie okrągłej rocznicy.

Projekt ustawy wpłynął do Sejmu 22 października, a we wtorek w zaledwie 96 minut Sejm 233 głosami uchwalił ten długi weekend z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W czwartek ustawą ustanawiającą - wyjątkowo bo tylko w tym roku - 12 listopada ”uroczystym Świętem Narodowym” będzie rozpatrywana przez Senat.

Ustanowiony na nieco ponad 2 tygodnie przed listopadowym świętem, dodatkowy dzień wolny dla wielu pracodawców może być zaskoczeniem, wielu będzie musiało przeorganizować pracę. Kolejny dzień wolny od pracy, to również koszty dla gospodarki.

Jak wielkie? Autorzy ustawy powołując się na rządowe symulacje liczą, że dodatkowy dzień wolny to koszt ok. 0,2 proc. PKB. W przeliczeniu więc na wartość nominalną daje to nieco ponad 3,96 mld zł.

- Stać nas, aby ten jeden dzień więcej poświęcić dla uczczenia tak ważnego dla Polaków święta. Pozwólmy ludziom poczuć podniosłość okrągłej rocznicy - argumentuje w rozmowie z money.pl poseł Robert Telus, jeden z autorów i sygnatariuszy projektu uchwały.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: dni wolne od pracy, 12 listopada, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2018

mNie dość że te darmozjady nic nie robią pożytecznego dla ludzi to jeszcze rujnują gospodarkę. Uroiło się że trzeba świętować kolejny dzień.

25-10-2018

KazimierzZnowu Herr Timmermans zdenerwuje się, ze w Polsce jest jeszcze tylu patriotow.

25-10-2018

Państwo to Ja !- to Ja brałem udział w odzyskiwaniu niepodległości, wprowadzaniu Polski do UE, budowaniu dróg, aut elektrycznych, milionów mieszkań, odbieraniu forsy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)