Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

12 listopada wolne. Sprawą zajmie się Senat

11
Podziel się:

W czwartek senatorowie zajmą się specjalną ustawą o ustanowieniu poniedziałku 12 listopada dniem wolnym od pracy. Czeka nas kolejny długi weekend.

Polacy mogą świętować i 11 i 12 listopada. Choć nie wszyscy
Polacy mogą świętować i 11 i 12 listopada. Choć nie wszyscy (Michał Dyjuk/Reporter)

W związku z tym, że 11 listopada w tym roku wypada w niedzielę i pracownicy nie mogą sobie odebrać dnia wolnego za ten dzień, posłowie PiS postanowili wydłużyć świętowanie okrągłej rocznicy.

Projekt ustawy wpłynął do Sejmu 22 października, a we wtorek w zaledwie 96 minut Sejm 233 głosami uchwalił ten długi weekend z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W czwartek ustawą ustanawiającą - wyjątkowo bo tylko w tym roku - 12 listopada ”uroczystym Świętem Narodowym” będzie rozpatrywana przez Senat.

Ustanowiony na nieco ponad 2 tygodnie przed listopadowym świętem, dodatkowy dzień wolny dla wielu pracodawców może być zaskoczeniem, wielu będzie musiało przeorganizować pracę. Kolejny dzień wolny od pracy, to również koszty dla gospodarki.

Jak wielkie? Autorzy ustawy powołując się na rządowe symulacje liczą, że dodatkowy dzień wolny to koszt ok. 0,2 proc. PKB. W przeliczeniu więc na wartość nominalną daje to nieco ponad 3,96 mld zł.

- Stać nas, aby ten jeden dzień więcej poświęcić dla uczczenia tak ważnego dla Polaków święta. Pozwólmy ludziom poczuć podniosłość okrągłej rocznicy - argumentuje w rozmowie z money.pl poseł Robert Telus, jeden z autorów i sygnatariuszy projektu uchwały.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
bodzio
4 lata temu
Powinni zrobić obowiązkowo wolne 10 listopada żeby mieszkający na trasie przemarszu "patriotów" mogli okna w domach i witryny w sklepach zabezpieczyć deskami albo płytami :))
Polski Hamery...
4 lata temu
A rodacy jak nie protestują to świętują, jak nie świętują to strajkują i tak w kółko. Co drugi weekend to dlugi weekend.lol Tylko żyć nie umierać.
będzie prowok...
4 lata temu
Może wreszcie przyda się ustawa 1066 o możliwości strzelania w Polsce do Polaków z ostrej amunicji . Ta właśnie ustawa 1066 czeka już 3 lata na czytanie w sejmie i nie może się doczekać - czeka żeby jeszcze skorzystać .
Głupota nie b...
4 lata temu
Polacy za Polski socjalistycznej chcieli do kapitalizmu, nie zważając na to, iż ten jest zazwyczaj bardzo brutalną grą, ba, wręcz walką na śmierć i życie sprzecznych interesów. Niestety lepiej uczyć się na cudzych błędach niż własnych czego nasi ludzie zwykle nie potrafią...
gggggg
4 lata temu
zróbmy 345 dni wolnych po co tyle pracować