Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

137 mln zł zysku TVP od stycznia do września. Wynik powyżej prognoz

Z notatki Telewizji Polskiej dla ministra kultury Piotra Glińskiego wynika, że spółka wypracowała 137,4 mln zł zysku netto w pierwszych trzech kwartałach - dowiedziały się Wirtualnemedia.pl. Na wynik decydujący wpływ ma dotacja z budżetu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Dominski/Reporter)
Wiceprezes TVP Maciej Stanecki i prezes Jacek Kurski.

Z notatki Telewizji Polskiej dla ministra kultury Piotra Glińskiego wynika, że spółka wypracowała 137,4 mln zł zysku netto w pierwszych trzech kwartałach - dowiedział się portal wirtualnemedia.pl. Na wynik decydujący wpływ ma dotacja z budżetu.

Wynik państwowej spółki jest o wiele lepszy od jej prognoz na ten rok. Na wiosnę TVP poinformowało Radę Mediów Narodowych, że w całym roku zanotuje ponad 100 mln zł straty netto.

Na wyniku miały zaważyć między innymi kosztowne imprezy sportowe. Sukcesem finansowym okazało się transmitowanie mistrzostw świata w piłce nożnej. Zysk netto TVP dzięki przychodom z reklam i sponsoringu, a także z kanału TVP 4K, aplikacji TVP Sport oraz licencji stref kibica wyniósł 10 mln zł.

Wideo: mocne słowa Winnickiego o TVP. Krzysztof Bosak komentuje

Dobre wyniki finansowe TVP są jednak możliwe dzięki setkom milionów złotych, jakie rząd postanowił wpompować w deficytową spółkę.

Pod koniec zeszłego roku przyznano mediom publicznym 980 mln zł rekompensaty z tytułu wpływów z abonamentu RTV, z czego TVP przypadło 860 mln zł. W 2017 r. Telewizja Polska dostała z tego tytułu 266,5 mln zł, a w tym roku aż 593,5 mln zł.

Co więcej, w połowie 2017 roku TVP otrzymało 800 mln zł pożyczki z Funduszu Reprywatyzacyjnego. Pod koniec czerwca wiceprezes TVP Maciej Stanecki zdradził, że spółka wykorzystała 350 mln zł z tej puli. Zgodnie z ustawą o komercjalizacji i prywatyzacji, środki tego funduszu powinny być przeznaczone na cele związane z zaspokajaniem roszczeń byłych właścicieli mienia przejętego przez Skarb Państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: media publiczne, tvp, wyniki finansowe tvp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2018

NygusPrzy 600 mln dotacji zysk 130 mln to jest naprawdę 470 mln straty. Kurski z tym całym rządem powinien popłynąć.

20-11-2018

KubaRudzi nigdy się nie dzielą czy to ten facebooka czy ten pożal się boże król Europy.

20-11-2018

WujoKurski czym się chwalisz??? Gliński odda wsxystko Rydzykowi i znów będziesz źebrał o kredyt!!!!

Rozwiń komentarze (21)