Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

1670 zł płacy minimalnej? Projekt już w Sejmie

0
Podziel się:

Marszałek Sejmu nie wykluczył, że jeszcze w tej kadencji będzie można się zająć projektem Solidarności.

1670 zł płacy minimalnej? Projekt już w Sejmie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy o płacy minimalnej. Na ręce Marszałka Sejmu złożył go szef NSZZ _ Solidarność _ Piotr Duda. 300 tysięcy zebranych pod pod projektem podpisów dostarczył do Sejmu specjalnym autokarem.

Projekt Obywatelski zakłada podniesienie płacy minimalnej do poziomu 50 procent przeciętnej płacy. Jak mówi Henryk Nakonieczny, pełnomocnik Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej, koszty, jakie ponieśliby pracodawcy po wprowadzeniu nowych zapisów są znikome. - _ To jest około 600 mln zł. To 0,7 proc. zeszłorocznego zysku firm. Myślę, że powinni się podzielić z tymi zarabiającymi najmnie _j - mówi.

Szef NSZZ Solidarność Piotr Duda mówi, że liczy na rozpatrzenie projektu jeszcze w tej kadencji Marszałek Schetyna nie wykluczył, że tak może się zdarzyć. -_ Ten projekt jest ważny _ - mówi marszałek z PO.

POSŁUCHAJ MARSZAŁKA SEJMU:

Teraz najniższa płaca wynosi 1386 złotych brutto. Wedug Solidarności, płaca minimalna powinna rosnąć wraz ze wzrostem PKB, dochodząc do 50 procent przeciętnego krajowego wynagrodzenia. Stąd w tym roku płaca minimalna powinna wynieść, według związkowców, około 1670 złotych.

Wicepremier Waldemar Pawlak zapowiedział, że Rada Ministrów wyda rozporządzenie, które ustali płacę minimalną na poziomie 1500 złotych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t109189.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/placa;minimalna;w;gore;solidarnosc;ma;projekt,77,0,874317.html) Płaca minimalna w górę. Solidarność ma projekt _ Solidarność _ chce, by płaca minimalna była równa co najmniej 50 proc. średniej krajowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t131991.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;zdecyduje;czym;sejm;zajmie;sie;przed;wyborami,154,0,867226.html) Schetyna zdecyduje czym Sejm zajmie się przed wyborami Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapowiedział, że dziś spotka się z Prezydium Sejmu, a później zwoła Konwent Seniorów, aby zdecydować o kalendarzu prac izby niższej w ostatnich miesiącach kadencji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)