Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

500+ tylko dla pracujących. Kolejny pomysł na zmianę w programie

1349
Podziel się:

Nie pracujesz, to nie dostaniesz 500 zł z rządowego programu. Takiego obostrzenia chciałoby PO. Zdaniem posłów dodatek sprawia, że trwale bezrobotni rodzice nie podejmują pracy.

500+ tylko dla pracujących. Kolejny pomysł na zmianę w programie
(Bartosz Wawryszuk)
bECztcWd

Nie pracujesz, to nie dostaniesz 500 zł z rządowego programu. Takiego obostrzenia chciałoby PO. Zadaniem posłów dodatek sprawia, że trwale bezrobotni rodzice nie podejmują pracy.

- Będziemy chcieli w następnej kadencji Sejmu zająć się problemem "czy się stoi czy się leży 500+ się należy" – zapowiada w rozmowie z "Super Expressem" rzecznik PO Jan Grabiec.

bECztcWf

Jak argumentuje, obecna forma przyznawania dodatku rodzinnego jest dysfunkcyjna.

– 500+ sprawia, że trwale bezrobotni rodzice nie podejmują pracy, bo korzystają z dodatku. Jeśli ojciec z matką nie pracują , a utrzymują się tylko ze świadczeń socjalnych, to jest to problem – twierdzi Grabiec.

Zobacz także: Zobacz też: Wszystko, co warto wiedzieć o dzieciach urodzonych latem

Rząd tymczasem zapowiada, że nie planuje zmian w programie 500+. Europoseł Ryszard Czarnecki na łamach "SE", stwierdza, że "to co proponuje PO, to jest absolutna dyskryminacja rodaków”.

bECztcWl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bECztcWG
KOMENTARZE
(1349)
Zuza
3 lata temu
Lesery Dziecioroby Do Roboty Się Wreszcie Wziąść
Roma
3 lata temu
Może być nawet 1000+ na każde dziecko bez progu dochodowego ALE TYLKO DLA RODZICÓW LUB RODZICA PRACUJĄCYCH Lesery pasożyty żyjące na koszt państwa DO ROBOTY SIĘ WZIĄŚĆ HA HA HA
Hahaha
3 lata temu
Nareszcie pasożyty nieroby lenie wezmą się do pracy Nikt nie będzie leserom życiowym płacił za rozmnażanie się BRAWO JESTEM ZA TAK POWINNO OD SAMEGO POCZĄTKU PROWADZENIA 500+
bECztcWH
asasn
3 lata temu
Pierwsza rzecz - pieniądze zaliczyć do dochodu i umożliwić z ogólnego dochodu ściągalność należności państwa. Nie dość, że mamy częstokroć nierobów żyjących w miarę dostatnio za państwowe pieniądze to jeszcze nie płacą wielu opłat, np. mandatów, za wodę itp. a nie ma egzekucji bo nie ma dochodu. Po drugie - żadnej kasy dla rodziny z "500+", gdzie jedno przynajmniej nie pracuje. Czas skończyć z patologią "nic nie robienia"
Rete
3 lata temu
Najwyższy czas!!!! Jestem zaaaaaaaa👍👍👍
...
Następna strona