Notowania

500+ tylko dla pracujących. Kolejny pomysł na zmianę w programie

Nie pracujesz, to nie dostaniesz 500 zł z rządowego programu. Takiego obostrzenia chciałoby PO. Zdaniem posłów dodatek sprawia, że trwale bezrobotni rodzice nie podejmują pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Nie pracujesz, to nie dostaniesz 500 zł z rządowego programu. Takiego obostrzenia chciałoby PO. Zadaniem posłów dodatek sprawia, że trwale bezrobotni rodzice nie podejmują pracy.

- Będziemy chcieli w następnej kadencji Sejmu zająć się problemem "czy się stoi czy się leży 500+ się należy" – zapowiada w rozmowie z "Super Expressem" rzecznik PO Jan Grabiec.

Jak argumentuje, obecna forma przyznawania dodatku rodzinnego jest dysfunkcyjna.

– 500+ sprawia, że trwale bezrobotni rodzice nie podejmują pracy, bo korzystają z dodatku. Jeśli ojciec z matką nie pracują , a utrzymują się tylko ze świadczeń socjalnych, to jest to problem – twierdzi Grabiec.

Zobacz też: Wszystko, co warto wiedzieć o dzieciach urodzonych latem

Rząd tymczasem zapowiada, że nie planuje zmian w programie 500+. Europoseł Ryszard Czarnecki na łamach "SE", stwierdza, że "to co proponuje PO, to jest absolutna dyskryminacja rodaków”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: 500+, praca, bezrobocie, rodzina 500+, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-11-2018

ixiJedyne sensowne rozwiązanie tego problemu rozdawnictwa każdemu, czy się stoi, czy się leży. Płacisz podatki, korzystasz z nich. Nie płacisz, radź … Czytaj całość

26-11-2018

jasnepopieram

26-11-2018

NonoI prawidłowo

Rozwiń komentarze (1349)