Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

500+ do poprawy. Cymański chce odebrać bogatym i oddać dorosłym dzieciom

462
Podziel się:

500+ dla dzieci, które ukończyły 18 lat, a wciąż się uczą. Jednak nie dla wszystkich. Tak widziałby rządowy program Tadeusz Cymański. - Tych pieniędzy nie powinny otrzymywać rodziny zamożne - przekonuje.

Tadeusz Cymański inaczej sobie wyobraża pomoc w ramach 500+
Tadeusz Cymański inaczej sobie wyobraża pomoc w ramach 500+ (Maciej Luczniewski/REPORTER)
bELoQgwR

Pieniądze w programie "Rodzina 500 plus" przysługują rodzinom tylko do ukończenia 18 lat przez dziecko. Nawet jeśli to wciąż się uczy, to w tym momencie kończy się pomoc państwa. Inaczej sprawa wygląda przy Wyprawce+ i przy zasiłkach rodzinnych - wyjaśnia "Super Express".

W obu przypadkach 18-letnie dzieci, które kontynuują naukę, otrzymują te świadczenia do ukończenia 20. roku życia. Podobnego rozwiązania chciałby Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski przy 500+. Z pewnym jednak obostrzeniem. Pieniędzy z tego programu pozbawiłby dzieci z zamożnych rodzin.

bELoQgwT

Zobacz także: Ekspert spodziewa się nowych programów "plus". "To kwestia wyniku wyborów":

- Ten program zrobił wiele dobrego, ale to nie znaczy, że nie może być jeszcze lepszy. Mówiłem to wielokrotnie, że 500 plus powinno mieć górny limit – zaznacza na łamach "SE" poseł Cymański. - Tych pieniędzy nie powinny otrzymywać rodziny zamożne, a ewentualne oszczędności należy przeznaczyć dla uczniów z najuboższych rodzin, aby mogli dokończyć naukę, gdy stają się pełnoletni – stwierdza polityk.

bELoQgwZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

bELoQgxu
KOMENTARZE
(462)
Piki
3 lata temu
Swoje rozdawać a łapy precz od czyjes kasy
Jan
3 lata temu
Według Cymańskiego zamożna rodzina w Polsce to ile musi zarabiać.
Cała prawda
3 lata temu
Święty Paweł napisał, że kto nie chce pracować niech też nie je ...
bELoQgxv
Cała prawda
3 lata temu
Najpierw to trzeba dać na służbę zdrowia, na edukację, a przede wszystkim przestać zadłużać kraj, bo zadłużamy się już prawie 30 lat (od 1989 roku czyli upadku komuny) i co następne 18 lat też mamy się zadłużać? To będziemy mieli drugą Grecję tylko kto nam pomoże. A może zlicytują nasz kraj i wtedy młodzi Polacy poczują wartość ojczyzny, kiedy już jej nie będzie i będzie Polak wieczny tułacz kopany w tyłek. Czas wprowadzić konstytucyjny zakaz zadłużania się Polski, każdy rząd ma wydawać nie więcej niż zarobi. Bo obecnie większość Polskich polityków ma w nosie Polskę, a interesuje ich tylko wygranie wyborów za wszelką cenę i ciepłe posadki na kilka lat, a potem, choćby potop.
18 lat to por...
3 lata temu
Ja w wieku 18 lat ciężko pracowałem przerzucając w stoczni tony rusztowań , i ciężkich 20 kg podestów stalowych , codziennie po 12 godzin na dobę , przez 6 dni w tygodniu . Znam wartość pracy i dzięki temu poznałem prawdziwą wartość pieniądza , który nie spada z nieba czy tabelek w Excel , a musi zostać uczciwie wypracowany .
...
Następna strona