Notowania

500+ do poprawy. Cymański chce odebrać bogatym i oddać dorosłym dzieciom

500+ dla dzieci, które ukończyły 18 lat, a wciąż się uczą. Jednak nie dla wszystkich. Tak widziałby rządowy program Tadeusz Cymański. - Tych pieniędzy nie powinny otrzymywać rodziny zamożne - przekonuje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)
Tadeusz Cymański inaczej sobie wyobraża pomoc w ramach 500+

Pieniądze w programie "Rodzina 500 plus" przysługują rodzinom tylko do ukończenia 18 lat przez dziecko. Nawet jeśli to wciąż się uczy, to w tym momencie kończy się pomoc państwa. Inaczej sprawa wygląda przy Wyprawce+ i przy zasiłkach rodzinnych - wyjaśnia "Super Express".

W obu przypadkach 18-letnie dzieci, które kontynuują naukę, otrzymują te świadczenia do ukończenia 20. roku życia. Podobnego rozwiązania chciałby Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski przy 500+. Z pewnym jednak obostrzeniem. Pieniędzy z tego programu pozbawiłby dzieci z zamożnych rodzin.

Zobacz także: Ekspert spodziewa się nowych programów "plus". "To kwestia wyniku wyborów":

- Ten program zrobił wiele dobrego, ale to nie znaczy, że nie może być jeszcze lepszy. Mówiłem to wielokrotnie, że 500 plus powinno mieć górny limit – zaznacza na łamach "SE" poseł Cymański. - Tych pieniędzy nie powinny otrzymywać rodziny zamożne, a ewentualne oszczędności należy przeznaczyć dla uczniów z najuboższych rodzin, aby mogli dokończyć naukę, gdy stają się pełnoletni – stwierdza polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl*

Tagi: polityka społeczna, 500+, kryterium dochodowe, kryterium dochodowe w programie 500+, płaca minimalna, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-12-2018

oioMoże od razu dajcie wyłącznie patologii która na was głosuje. Po co inne zasady?

08-12-2018

pat 16Mam nadzieję , że pan poseł miał na myśli dzieci posłów i senatorów !!!

08-12-2018

piątekI tylko o tym marzą by skłócić miedzy sobą dzieci. Pan Cymański pogubił wszystkie klepki. Już widzę i słyszę na podwórku "ty żebraku od 500+".

Rozwiń komentarze (462)