Notowania

grypa
24.11.2009 11:51

Już 680 przypadków A(H1N1) w Polsce

Główny Inspektorat Sanitarny odnotował 12 przypadków śmiertelnych wśród osób chorujących na nową grypę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alvi2047/CC/Flickr)

Główny Inspektorat Sanitarny odnotował 12 przypadków śmiertelnych wśród osób chorujących na nową grypę.

Dziś odnotowano dwa kolejne przypadki śmiertelne - zmarł mężczyzna w Kielcach, u którego stwierdzono niewydolność oddechową i 15-letnia dziewczyna w Suwałkach.

Rano zastępca dyrektora szpitala wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim, Kamil Jakubowski poinformował, że zmarł 27-letni ksiądz z Gorzowa, u którego potwierdzono obecność wirusa A(H1N1).

Od początku września stwierdzono już ponad 107 tys. przypadków grypy. W każdy powszedni dzień w aptekach pojawia się ponad dwa miliony Polaków.

źródło: Państwowy Zakład Higieny

Z szacunków Money.pl wynika, że do końca roku wydamy 1,5 mld złna leki przeciw grypie.

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowiaw najnowszym raporcie odnotowują, że w niektórych krajach liczba nowych zachorowań spada. Lekarze ostrzegają jednak przed drugą falą zachorowań.

Epidemia A(H1N1) w raportach Money.pl
*Przychodnie przetrwają epidemię, ale kosztem pacjentów * Epidemia grypy A(H1N1) nie dobije finansowo przychodni. Zapłacą za to chorzy, którzy nie dostaną się do lekarza.
*NFZ nie refunduje leków przeciwko grypie * Gdyby w Polsce na grypę zachorowało tyle samo osób co na Ukrainie, na zakup leków musielibyśmy wydać 30 mln złotych. I to z własnych kieszeni, bo medykamenty te nie są refundowane. Rząd na zakup szczepionek przeciw wirusowi A/H1N1 będzie musiał wydać co najmniej 111 mln złotych.
*Koszty grypy? Resort zdrowia ich nie zna! * W ubiegłym roku na szczepienia przeciwko grypie Polacy wydali około 100 mln złotych. Epidemia może nas kosztować ponad dziewięćdziesiąt razy więcej - szacuje Money.pl.
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: grypa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz